Alerjiye İyi Gelen Bitkiler Ve Bitkisel Alerji Tedavisi

Bu yazımızda sizlere, öncelikle alerjiye iyi gelen bitkilerden söz edeceğiz, daha sonra ise bitkisel alerji tedavisi ile birlikte alerji kürlerini anlatmaya çalışacağız. Bitkisel alerji tedavisini, alerjiye iyi gelen bitkiler ile, rahat, ve doğal bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz, ve bilmelisiniz ki, yazımız içerisinde size vereceğimiz alerji kürleri de alerjiye iyi gelen bitkiler ile birlikte hazırlanacak olup, bitkisel alerji tedavisine katkıda bulunacaktır. O halde zaman kaybetmeden, alerjiye iyi gelen bitkilere bakalım, ve bitkisel alerji tedavisi için neler yapabileceğimizi gözden geçirelim:

Bitkisel alerji tedavisi için, alerjiye iyi gelen bitkiler arasında yer alan sinirli ot, atkuyruğu, muşmula, fındık, badem, soya fasülyesi, taze bezelye, buğday çimi, sarımsak, yulaf ezmesi, aloe vera, zerdeçal, ısırgan, şahtere… bol miktarda tüketilmelidir. Alerjiye iyi gelen bitkiler arasında yer alan ısırganın çayı, günde iki ya da üç sefer; yemek aralarında içilmelidir. Bitkisel alerji tedavisi için dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da, alerjinin nedenlerini bularak, bitkisel alerji tedavisini bu nedene göre gerçekleştirmektir.
Alerjiye iyi gelen bitkiler ile bitkisel alerji tedavisi gerçekleştirmek için uapmanız gereken alerji kürlerine bakacak olursak: on gram meyan kökünün, bir litre suyun içerisine atılarak on dakika kaynatılmasının gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir. Daha sonra, hazırlanan karışım soğumaya bırakılır, ve üç hafta boyunca, alerji kürleri kapsamında, günde üç sefer, yemeklerden sonra içilmesi önerilmektedir.
Alerji kürleri arasında yer alan bir diğer bitkisel alerji tedavisi ise şudur: beş gram ısırgan yağı, beş gram biberiye yağı, beş gram hardal yağı, beş gram kekik yağı, ve beş gram da nane yağının karıştırılması;ve elde edilen karışımın, sırt; ve göğüs bölgesine uygulanması gerekmektedir.
Alerji kürlerinden bir başkası ise şudur: İki litre suyun içerisine bir gram kekik, beş gram alı., beş gram ayva yaprağı, on gram ekinezya, on gram zerdeçal, beş gram hibiskus, beş gram ısırgan tozu, beş gram kabuk tarçın, on gram zencefil, on tane karabiber, ve on tane karanfil atılır. Bu bitkilerin, içerisine atıldıkları iki litre su ile birlikte on dakika kaynatılmaları gerekmektedir. Elde edilen karışım, sonrasında, sabah, öğle, ve akşam olmak üzere günde üç sefer, birer bardak içilmelidir.
Bitkisel alerji tedavisi önerilerinden bir diğeri de şudur: bir çay bardağı su önce kaynatılır; sonrasında soğutulur. Soğuyan suyun içerisine bir çay kaşığı himalaya tuzu atılır; ve daha sonra da burna çekilen bu su ile gargara yapılması önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası