Akciğerlerin Temizlenmesi İçin Şifalı Bitkiler

Ülkemizde her ne kadar sigara yasağı uygulaması başlamış da olsa, insanlar hala sigara içmeye devam ediyor; kapalı mekanlarda değil belki; ama sokaklarda yürürken, bizleri sigara dumanları ile rahatsız ediyorlar. Temiz hava almak için çıktığımız yürüyüşlerde, akciğerlerimizi, elimizde olmadan sigara dumanına maruz bırakıyoruz. İşin daha kötüsü, pasif içici olmamıza rağmen bu durumla karşılaşıyoruz… Bir de sigara içenler var; ki onlar için durum daha kötü… Akciğerleri nasıl temizlerim sorusu hepimiz için geçerli dolayısı ile… Peki akciğerlerin temizlenmesi için bitkiler, ya da akciğerlerin temizlenmesi için şifalı bitkiler arasında neler yer alıyor? Yazımız içerisinde sizlere bu sorunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız…

Akciğerleri Nasıl Temizlerim? Akciğerlerin Temizlenmesi İçin Bitkiler Ve Akciğerlerin Temizlenmesi İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Zencefil: Akciğerlerin temizlenmesi için antioksidan bitkilerin tüketimini gerçekleştirmek gerekir; ve zencefilin bu anlamda antioksidan özelliği tartışılmamaktadır. Günde iki fincan zencefil çayı tüketimi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bir tatlı kaşığı toz zencefil; ya da kurutulmuş, veya taze zencefili; ya da poşet zencefil çayını alın; ve yeni kaynatılarak bardağa alınmış olan suyun içerisine koyarak bardağın ağzını hava almayacak şekilde kapatın. Sonrasında ortalama beş dakika bekleyin, ve hazırlamış olduğunuz zencefil çayını tüketin…

Sarımsak: Sarımsağın içeriğinde hem yüksek oranda antioksidan bulunur, hem de Alisin isimli bir kimyasal vardır. Bu nedenle, tansiyonunuz elverdiği sürece sarımsak tüketimi gerçekleştirebilirsiniz. Yemeklerinize, salatalarınıza bol miktarda sarımsak ekleyebilirsiniz. Ancak, eğer sarımsağın yemek içerisinde pişmesi gerekiyorsa, ocağın altını kapatmadan bir dakika kadar önce yemeğinize sarımsağı ekleyin, ve sonrasında bir kere karıştırıp, bir dakikadan fazla sürmeyecek zaman aralığında ocağın altını kapatın…

Okaliptus: İçeriğinde yoğun olarak uçucu yağ barındıran okaliptus, antibiyotik özelliği ile akciğerdeki enfeksiyonların giderilmesini de olanaklı hale getirmektedir. Aynı zamanda kanın artmasını sağlayan okaliptusun, düşük tansiyona iyi geldiğini de belirtmek gerekir. Okaliptusun çayını, bitki henüz taze iken yapabilir; ya da buharını, suyu kaynatarak soluyabilirsiniz. Veya, hazırlamış olduğunuz çaylarınızın içerisine, bir damla kadar okaliptus yağı ekleyebilirsiniz. Öksürük şuruplarının içerisinde okaliptus yağı da yer almakta, bronşit, boğaz ağrısı, tıkanıklık gibi problemlere iyi gelmektedir.

Ekinezya: Pek çok kış çayının içeriğinde ekinezya yer almakta, ve öksürük, ve soğuk algınlığında ondan faydalanılmaktadır. Ekinezyanın kökleri, akciğerlerin temizlenmesi için bitkiler arasında yer almaktadır. Akciğeri nasıl temizlerim diyenler, ekinezya köklerinden çay hazırlayarak, bu çayı tüketebilir, akciğer enfeksiyonlarının giderilmesini olanaklı hale getirebilirler.

Keçiboynuzu: Eğer sigara içiyorsanız, keçiboynuzu sizin akciğerlerinizin temizlenmesinde size çok önemli katkılarda bulunacaktır. Bir litre suyun içerisinde beş adet keçiboynuzunu kaynatabilir, ve hazırladığınız bu suyu sabah kahvaltısı öncesinde içerek, sigaranın zararlı etkilerine karşı akciğerlerinizi koruyabilirsiniz.

Ebegümeci: Akciğer kanserini önlemek, balgam söktürmek, ve akciğerlerdeki sigaranın olumsuz etkilerini azaltmak için tüketilebilecek olan ebegümecinin kullanımı şu şekildedir: Bir miktar ebegümecinin, kaynarsu içerisinde kaynatılması, ortalama altı saat bekletilmesinin sonrasında ise bu suyun içilmesi yeterlidir.

Akciğerleri nasıl temizlerim diyenler şu tarifi de uygulayabilirler:
Üç adet, çekirdekleri çıkartılarak her biri dört beş parçaya bölünmüş elma
Bir tatlı kaşığı zencefil
Yarım yemek kaşığı zerdeçal
Bir tatlı kaşığı tarçın
Altı adet karanfil
Nöbet şekeri
Nöbet şekeri hariç diğer tüm malzemeleri bir litre ılık suyun içerisine alabilir; kaynamasına yakın zamanda da içerisine nöbet şekerini ekleyebilirsiniz. Toplamda on dakika kaynaması gereken bu karışımın, ortalama 72 gün içilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası