Adet Söktürücü Bitkiler

Sağlığın doğadan geldiği hepimizin malumu. Pek çok ilaç, bitki özlerinden hazırlanmakta; çünkü bitkilerin içerikleri ilaç yerine geçmekte. Bu nedenle bitkilere genel olarak şifalı bitkiler adı verilmektedir. Ancak, bitkiler her ne kadar şifalı olsalar da bilinçli kullanılmaları çok önemlidir. Özellikle hamile kalmaktan; ya da menopoza girmekten korkan kadınlar ise adet söktürücü bitkilere yönelmektedir. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, adet söktürücü bitkiler nelerdir ve adet söktürücü bitkiler nasıl kullanılır sorularının yanıtlarından söz edeceğiz. Vereceğimiz bitkilerle, sadece adet söktürme etkisi değil, aynı zamanda adet döneminde görülen ağrı, gerginlik ve stresinizden de kurtulmanız mümkün olacak.

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir?
Adet Söktürücü Bitkiler Nasıl Kullanılır?

■ Biberiye – Papatya: Papatyanın sakinleştirici etkisi ile, her iki bitkinin de adet söktürücü özelliklerini düşünerek, her ikisinden birer tatlı kaşığı alıp, bir fincan su içerisinde kaynatarak, sonrasında süzüp, elde etmiş olduğunuz çayı içebilirsiniz. Bu karışımla, uykusuzluk sorununuzu dahi çözebilirsiniz.

■ Atkuyruğu Otu: Adet sancısının temelinde, adetin sökülmemesi, kanamanın yeteri kadar gelmemesi yer almaktadır. Şiddetli kanamalar yaşayan kadınların adet sancısı genellikle yoktur. Eğer atkuyruğu otunu kaynatıp, sonra da suyunu süzerek içerseniz, hem adet söktürücü etkisinden yararlanır, hem de adet sancısından kurtulursunuz.

Adet Gecikmesi Nasıl Engellenir? Adet Söktürücü Etkisi Olan Bitkiler

■ Civan Perçemi – Çörek Otu: Her birinden birer tatlı kaşığı alıp, bir fincan su ile birlikte kaynatmak sureti ile içeceğiniz bitki çayı, adet söktürücü etki göstermesinin yanında, kısırlık probleminin giderilmesine katkıda bulunur. Ve bunlarla da kalmayıp, kadınların menopoza bağlı yaşadıkları olumsuzlukları giderir.

■ Dereotu: Yapmanız gereken şey sadece, bir tatlı kaşığı dereotunu dövmek, sonra bir fincan su içerisinde kaynatıp, süzerek elde ettiğiniz çayı içmekten ibaret… Bu sayede dereotunun, hem adet söktürücü etkisine, hem de adet sancısını giderme konusundaki başarısına şahit olabilirsiniz.

Adet Söktürücü Yiyecekler Ve Adet Söktürücü Bitkiler İle Karışımlar

■ Ballı Kekik Suyu: Kekik suyunun midedeki sancıları giderme üzerindeki olumlu etkilerini bilmeyen yoktur. İçerisine bal ekleyip kaynatarak sonrasında içtiğinizde ise adet dönemindeki pek çok sıkıntınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası