Adet Söktürücü Bitkiler Hangileridir?

Adet Söktürücü Bitkiler Hangileridir?

Adet kanaması nasıl arttırılır; ya da adet söktürücü bitkiler hangileridir sorusunun yanıtlarını arayan kadınlara, özellikle adet düzensizliği yaşamayan kadınlar bir anlam veremez. Hatta bazı kadınların adet kanaması o kadar yoğundur ki, bu şekilde sorular soranların deli olduğunu bile düşünebilirler. Oysa ki adet söktürücü bitkiler, adet kanamasının azlığı ile ilgili problem yaşayan kadınların ciddi anlamda yardımcısı olmaktadır. Şöyle ki: adet kanaması nasıl arttırılır diyen bir kadının mutlaka, kanaması az geliyordur. Bu durum özellikle karın bölgesinde ağrıya neden olur. Pek çok kadın regl migreni de yaşamaktadır; yani karın ağrısına bir de baş ağrısı eklenir. Gergin, sinirli olan kadınların bazılarında göğüs ağrıları, mide bulantısı, bacak ağrısı gibi istenmeyen durumlar da görülebilir. Aşırı egzersiz, uykusuzluk, stres, sağlıksız beslenme, düzensiz yaşam tarzı gibi pek çok neden, adet söktürücü bitkilere kadınları muhtaç edecek derecede adet düzensizliği yaratmaktadır. O halde hemen, adet söktürücü bitkiler hangileridir sorusunun yanıtlarını almaya başlayalım.

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

■ Nar: Adet söktürücü bitkiler arasında yer alan nar, adet döneminden en az 10 gün önce ve sabah, öğle, akşam olmak üzere günde üç sefer suyunun düzenli olarak içilmesi gerektiği bir meyve olarak karşımıza çıkmaktadır.

■ Rezene: Adet kanaması nasıl arttırılır sorusunun yanıtları arasında yer alan rezeneyi, ister suyundan, isterseniz de çayından yararlanmak sureti ile kullanabilirsiniz. Adet düzenini sağlayan rezene, bununla birlikte adet söktürücü bitkiler arasında da yer almaktadır. Ayrıca, adet kanamasının azlığına bağlı olarak gelişen krampları, biraz önce karın ağrısı olarak belirtmiş olduğumuz sorunları da rezene ile giderebilirsiniz. Akşam bir bardak suyun içerisine, iki yemek kaşığı rezene ekleyebilir ve sabaha kadar bekletip, süzerek suyunu içebilirsiniz. Bununla birlikte, bir bardak kaynamış suyun içerisine bir tatlı kaşığı rezene ekleyerek beş dakika demlenmesini sağlayabilir, ardından da hazırlamış olduğunuz rezene çayını içebilirsiniz. Hangi yöntemi tercih ederseniz edin, adetiniz düzene girene kadar, uygulamaya devam etmelisiniz.

■ Aloe Vera: Özellikle yanıklara ve cilt problemlerine iyi geldiğini bildiğimiz aloe vera, adet söktürücü bitkiler arasında da yer almaktadır. Adet döneminde kullanılan hormonlardan sorumlu olan aloe veranın jelini almak gerekir. Bunun için bir tane aloe vera yaprağını uzunlamasına keserek, içerisindeki jeli bir tatlı kaşığı bal ile karıştırmanız yeterlidir. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı her sabah aç karna tüketmeli ve en az üç ay uygulamaya devam etmelisiniz. Ancak adet döneminde aloe vera jeli kullanmamanız gerektiği önerisinde bulunmadan da geçmeyelim.

■ Kişniş: Adet kanaması nasıl arttırılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de kişniş kullanmaktır. Bir tatlı kaşığı kişnişi iki bardak suyun içerisine alın ve suyu, bir bardak kalıncaya, diğer bir bardak buharlaşıncaya kadar kaynatın. Ardından süzün ve elde etmiş olduğunuz kişniş suyunu, günde üç sefer için. Her seferinde taze olarak hazırlamanız gerektiğini unutmayın. Uygulamaya, adet gününden bir kaç gün önce başlayın ve iki ay kadar devam ederek, etkili sonuçları alın.

■ Zerdeçal: Sarı altın olarak değerlendirilen zerdeçal, sağlık açısından pek çok soruna iyi gelirken, özellikle kanser üzerindeki etkileri ile bilinmektedir; ama adet söktürücü bitkiler hangileridir sorusunun da yanıtları arasında yer aldığını belirtmemiz gerekir. Isıtıcı etkisi vardır ve adet dönemini düzenleyen hormonların desteklenmesini sağlar. Bu anlamda, bir bardak süt içerisine çeyrek tatlı kaşığı zerdeçal, bir tatlı kaşığı bal ekleyip bu karışımı günde bir kaç kez tüketmeniz önerilmekte ve bu kullanımı, adet dönemi sorunlarınız geçene kadar uygulamanız belirtilmektedir.

■ Kekik: Adet kanaması nasıl arttırılır sorusunun yanıtları arasında yer alan kekiğin çayını da suyunu da içebilir ve etkili sonuçlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için günde iki kere, her seferinde taze olarak hazırlamak sureti ile aktardan almış olduğunuz bir yemek kaşığı kekiği bir bardak suyun içerisine atın ve kaynatın. Ardından ocağın altını kapatıp beş dakika demenmesini sağlayın. Sonrasında süzerek içebilirsiniz. Bu yöntemin çok etkili bir yöntem olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz.

■ Adaçayı: Adaçayı, tek başına dahi, adet söktürücü bitkiler arasında yer alırken, çoban çantası, civan perçemi gibi bitkilerle bir araya geldiğinde, çok şifalı bir iksir halini almaktadır. İki bardak kaynar suyun içerisine bir tutam civan perçemi, bir tutam çoban çattası, bir tutam aslan pençesi ve bir tutam da adaçayı ekleyin. Ardından bu karışımı beş dakika boyunca kaynatın. Adet döneminizden dört gün önce, bu karışımı her gün içerseniz, etkili sonuçlarını aldığınızı görebilirsiniz. Adaçayını tek başına içtiğinizde de adet kanamanızın erken gelmesini sağlayabilirsiniz.

■ Soğan: Adet söktürücü bitkiler arasında yer alan soğan tek başına, kadınsal hastalıkların pek çoğuna iyi geldiği gibi, kısırlık sorununun giderilmesine de yardımcı olur. Bunun için iki bardak klorsuz su; ya da marketten satın aldığınız suyu kullanabilirsiniz. İlk olarak bu suyu kaynatın. Ardından içerisine, dörde bölmüş ve kabuklarını soymuş olduğunuz soğanı atın ve on dakika kaynatın. Sonrasında süzerek, hazırlamış olduğunuz soğan suyunu, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere için. 15 gün boyunca, çok düzenli uygulama ile çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

■ Maydanoz: İçeriğindeki uçucu yağlar dolayısı ile adet söktürücü bitkiler hangileridir sorusuna yanıt olan maydanoz, çok etkilidir; öyle ki, hamile kadınlarda düşüğe neden olduğu için kullanılmaması özellikle önerilir. Beş bardak kaynamış suyun içerisine bir demet maydanozu atıp, yarım saat bekletin. Sonrasında gün boyu bu suyu içebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.