Adet Gecikmesi Nasıl Engellenir? Adet Söktürücü Etkisi Olan Bitkiler

Bu yazımızda sizlere adet gecikmesi nasıl engellenir sorusunun yanıtları arasında yer alan, adet söktürücü bitkiler nelerdir sorusunun da cevabı olan adet söktürücü bitkilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de adet gecikmesi nasıl engellenir diyenler arasında yer alıyor, ve adet söktürücü bitkileri öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden, adet söktürücü bitkiler nelerdir sorusunun yanıtlarını gözden geçirmeye başlayalım:

Adet gecikmesi nasıl engellenir sorusunun yanıtları arasında ilk olarak, papaya, ananas, ve incir gibi meyvelerden söz etmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, biberiye, kekik, tarhun, maydanoz, fesleğen, keklik otu, mercanköşk, kimyon, ardıç, zufa otu, rezene gibi bitkilerin çayları da, adet gecikmesi nasıl engellenir sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır. Adet söktürücü bitkiler nelerdir sorusunun diğer yanıtlarını da hemen sizlerle paylaşmaya başlayalım:

Adet söktürücü bitkiler arasında ilk olarak zerdeçaldan söz etmemiz gerekmektedir. Hakkında az sayıda bilimsel araştırma yapılmış da olsa, Çin, ve Hindistan’da zerdeçal çayı adet söktürücü bitkiler arasında değerlendirilmektedir. Taze zerdeçal, ya da toz zerdeçal ile yapılan zerdeçal çayı, adet söktürücü görevini üstlenmektedir.

Hatmi çiçeği ile, eşit miktarda civanperçeminden hazırlanan bitki çayı da adet söktürücü görevi üstlenmektedir. Bunun yanında, portakal, yulaf, hindiba, havuç, pazı, ve pancarın da adet söktürücü etkileri bulunmaktadır. İstenirse, civanperçemi ve hatmi çiçeği, salata olarak da tüketilebilmektedir.

Dereotundan da adet söktürücü olarak faydalanıldığını belirtmemiz gerekmektedir. Üç çay kaşığı dövülmüş dereotu tohumu, bir bardak kaynamış suyun içerisinde on dakika demlendirilir, ve sonrasında da tüketilmesi önerilir. Dereotunu, adet döneminin bir kaç gün öncesinde tüketmeye başlamalısınız.

Adet söktürücü bitkiler arasında yer alan diğer isimler: kereviz tohumu, havuç, siyah koho, mavi koho, hayıt… olarak özetlenebilmektedir. Hayıtın adet söktürücü bitkiler arasındaki etkisi bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası