Adaçayı Yağı Faydaları

Bebeklerde gaz sorununun giderilmesi için sıklıkla anneler tarafından kullanılan, ve acı elma yağı olarak bilinen adaçayı yağı hakkında bilgileri bu yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız. Adaçayı yağı ne işe yarar, adaçayı yağı nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz… Harici, ve dahili kullanımda nasıl yararlanabileceğiniz ile ilgili bilgileri, zaman kaybetmeden adaçayı yağı için aktarmaya başlayalım…

Adaçayı Yağı Ne İşe Yarar?

Geceleri uykusuz kalan, ve sizi de uyutmayan bebeğinizin problemi gaz ise, adaçayı yağının faydalarından yararlanabilir, ve hem bebeğiniz, hem de sizin için rahat bir uyku sağlayabilirsiniz. Bunun yanında, idrar söktürme, fazla teri atma gibi etkilerin de adaçayı yağı faydaları arasında yer aldığını belirtmemiz gerekir.

Hormon dengesizliği; ve adet düzensizliği gibi durumlarda, adaçayı yağının kullanılabileceğini, aynı zamanda, solunum yolu hastalıkları arasında yer alan astım, ve bronşit için de adaçayı yağının faydalarından yarar sağlanabileceğini belirtelim. Yaraları iyileştirme etkisi bulunan; ve mikrop öldürücü özelliğe sahip olan adaçayı yağı aynı zamanda cilt temizleme etkisine sahiptir, ve cilt bakımında kullanılmaktadır.

Romatizmal ağrılara iyi gelen acı elma yağı aynı zamanda, oniki parmak bağırsağında bulunan yaraların iyileşmesine de katkı sağlamaktadır.

Adaçayı Yağı Nasıl Kullanılır?

Bebeklerin gaz probleminin giderilmesi için, susam yağı ile seyreltilerek kullanılması gereken acı elma yağı, aksi halde, yakıcı etkisi dolayısı ile bebeğin hassas tenine zarar verebilmektedir. 50 gram susam yağının içerisine bir kapak adaçayı yağı karıştırarak, bebeğin gazı olduğunda, hazırlanan bu yağdan bebeğin göbek bölgesine bir miktar sürülebilir.

Yetişkinler ise, adaçayı yağı kullanımını günde sadece üç damla olacak şekilde; ve, şeker, ya da su ile karıştırarak almalıdırlar. Bir çay bardağı suyun içerisine ekleyebileceğiniz üç damla adaçayı yağını, günde sadece bir sefer almanız önerilmektedir. Bunun haricinde, harici olarak banyo suyuna eklenebilen adaçayı yağı, yaraların üzerine, seyreltilmeden, ancak fazla olmayacak şekilde uygulanabilir.

Adaçayı Yağı Zararları

Eğer adaçayı yağını dahili olarak, günde üç damladan fazla alacak olursanız, bu durum sizde krampların gözlenmesine, hatta epilepsiye neden olabilecektir. Bu nedenle, kullanırken çok dikkatli, ve özenli olunmalı, bebeklere kesinlikle dahili şekliyle kullandırılmamalıdır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası