Şeker Bayramı 2011’de Sağlıklı Beslenmek İçin Bunlara Dikkat Edin

Ramazan 2011’de oruç tutan kişiler, tuttukları oruç sebebiyle günlük öğün sayısında bir azalma yaşadılar. Ramazan 2011’in bitip de şeker bayramı 2011’in gelmesi ile de beslenme düzeni normale dönecek; ve öğün sayısı artacak. Hal böyle olunca, ramazan bayramı 2011’de çok kişi hazımsızlık, gaz şikayeti, mide yanması, kabızlık, ishal, reflü, bağırsak ve mide rahatsızlıkları gibi pek çok sindirim sistemi sorunu ile karşılşabilir.

<

Ramazan 2011 boyunca oruç tutarak, bünyesini 15 saatlik açlığa alıştırmış olan kişilerin, şeker bayramı 2011 ve ramazan bayramı 2011’de, belirtilen sağlık sorunlarını yaşamamaları için, şeker bayramı 2011’de güne güzel bir kahvaltı ile başlamaları; ilerleyen öğünlerde ve ara öğünlerde de hafif besinlerle beslenmeleri ve sık yemek yemeleri öneriliyor.
Ramazan bayramı 2011’de, her şeker bayramında olduğu; ve kültürel yapımızın da öngördüğü gibi, tatlılar ve hamur işleri ikramlarında bulunulacaktır. Şeker bayramı 2011’de beslenme sorunları ile karşılaşmak istemeyen kişilerin bu ikramlardan hangilerini tüketip hangilerini tüketmeyeceklerine önceden karar vermeleri gerekmektedir. Bunun için beslenme uzmanları şunu öneriyor: gideceğiniz yerleri sıraya koyun; ve şeker bayramı 2011’de kimin hangi ikramını kabul edeceğinizi önceden belirleyin; ısrarlara aldırış etmeyin… Ramazan bayramı 2011’de kızartma tüketecek olursanız da midenizi çok fazla yoracağınızı; ve bu nedenle de sindirim sistemi problemleri yaşayacağınızı unutmayın. Aynı durum yağlı besinler için de geçerlidir.
Ramazan bayramı 2011’de, bayram gezmeleri yerine şeker bayramı turlarındaki alternatifleri değerlendirirseniz; ve şeker bayramı turları arasında açık büfe bir şeker bayramı tatili seçerseniz, bu durumda, size sunulan her yiyeceği yemeniz gerektiği düşüncesinden kurtulmalı; ve bunun yerine, dikkatli seçimler yaparak sizi rahatsız etmeyecek besinleri seçmelisiniz…
Şeker bayramı 2011’de karşınıza en çok çıkacak olan ikram yiyeceği ise, bayramın adından da anlaşılacağı gibi tatlılar olacaktır… Hamur ağırlıklı tatlılar… Bu tatlılar sizin hem sindirim sistemi açısından rahatsızlık yaşamanıza neden olacak; hem de bu tatlılardan alacağınız ve yakamayacağınız enerji size kilo olarak geri dönecektir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası