Şeker Bayramı 2011’de Sağlıklı Beslenme Önerilerine Dikkat Edin Sağlıklı Bayramlar Geçirin

Şeker bayramı 2011’de sağlıklı beslenmek isteyenler için, ramazan 2011 sağlıklı beslenme önerileri ile sizlerle birlikteyiz. Ramazan 2011’de yavaşlayan metabolizmanızın hızlanması sizin sağlığınızı olumsuz yönde etkilememeli. Bu anlamda ramazan bayramı 2011’de sağlıklı beslenme önerilerinden faydalanmanız gerekmektedir. Ramazan bayramı 2011’de nasıl daha sağlıklı beslenebiliriz sorusunun cevabını hep birlikte öğrenmeye ne dersiniz?

<

Ramazan bayramı 2011’de sağlıklı beslenmek için, yediğiniz besinleri daha uzun süre çiğnemeyi kendiniz için alışkanlık haline getirmelisiniz. Bu önerimizi uyguladığınız zaman, hem doyduğunuzu anlar; ve gereksiz yemek yemekten uzak kalırsınız; hem de yediklerinizi ağzınızda sindirmeye başladığınız için midenizi şeker bayramı 2011’de çok fazla yormamış olursunuz.
Şeker bayramı 2011’de sağlıklı beslenmek istiyorsanız eğer, su içmeniz gerektiğini hissettiğinizde, su içme ihtiyacınızı çay ya da meyve suları ile geçiştirmek yerine, su için. Şeker bayramı 2011’de de ihtiyaç duyduğunuz sudur; geçiştirmeye çalışmayın.
Ramazan bayramı 2011’de sağlıklı beslenmek için kızartma türü yiyecekler yememeye özen gösterin. Kızartma, ramazan bayramı 2011’de sizin midenizi tahmin ettiğinizden çok daha fazla yoracaktır.
Ramazan bayramı 2011.2de sağlıklı beslenmek istiyorsanız eğer, size ikram edilen tatlılardan hamur işi olanları değil de, sütlü ya da meyveli tatlıları tercih etmeniz gerektiğini unutmayın.
Şeker bayramı 2011’de, biliyoruz ki her gittiğiniz yerde size ikramlarda bulunulacak. Siz de bu ikramları reddetmekte zorlanacaksınız. Ancak her ikramı değerlendirmek zorunda değilsiniz. Karşınızdakileri kırmadan neden reddettiğinizi anlatabilirsiniz…
Ramazan bayramı 2011’de, porsiyonlarınızın miktarını azaltmalısınız. Bu sayede, şeker bayramı 2011’de daha sağlıklı beslenmiş olacaksınız; en azından daha az yiyeceksiniz.
Ramazan bayramı 2011’de sağlıklı beslenmek için sadece yediklerinize dikkat etmeniz yeterli değildir. Bununla birlikte, şeker bayramı 2011’de, gideceğiniz kısa mesafelerde araba kullanmamak; ve bir yere gittiğinizde asansör yerine merdivenleri kullanmak da sizin için şeker bayramı 2011 sağlıklı beslenme kuralları içerisinde yer alacaktır.
Ramazan bayramı 2011’de sağlıklı beslenmek için, akşam yemeklerinizin hafif olmasına da önem vermeniz gerekmektedir.
Ramazan bayramı 2011’de sağlıklı beslenmek, aynı zamanda oruç sonrasında sağlıklı beslenmek anlamına da gelmektedir. Ramazan 2011’de 2 ya da 3 öğün yemeye alışkın olan vücudunuzun ramazan bayramı 2011 sonrasında 4 ya da 5 öğün yemeye alışması için, aralıklarla hafif gıdalar tüketmelisiniz. Örnek vermek gerekirse, şeker bayramı 2011’de sağlıklı beslenmek için, aralardaki öğünlerin meyve gibi hafif gıdalardan oluşmasını sağlayabilirsiniz.
Şeker bayramı 2011’de sağlıklı beslenmek, belirli hastalık grupları için daha önemlidir. Şeker hastaları, kronik hastalığı bulunanlar, tansiyon hastaları ve kolesterol sorunu olanların diyetlerini kesinlikle bozmamaları gerekmektedir.
Şeker bayramı 2011’de sağlıklı beslenmek, bizler kadar çocuklarımız için de önemlidir. Çocukların şeker bayramı 2011’de çok fazla şeker yemesini; ve fazla enerji almalarını, aynı zamanda iştahlarının da kapanmasını önlememiz gerekmektedir.
Ramazan bayramı 2011’de, bağırsak hareketlerinin sağlıklı olabilmesi için, her şeyin yanında yemeklerin sebze ağırlıklı olmasına ve salata tüketmeye de ağırlık vermeniz önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası