Yumurta Kabuğu İle Kalsiyum Yapımı

Yumurta Kabuğu ne işe yarar? sorusunun yanıtını bilmeyen, artık neredeyse kalmadı. Kemik erimesi için çok kuvetli bir tedavi yöntemi olan yumurta kabuğu, kalsiyum içeriği çok yüksek bir malzemedir. Peki yumurta kabuğu ile kalsiyum yapımı nasıl gerçekleşir? Kemik erimesi problemi bulunan herkes, kalsiyum içeriği yüksek beslenmeli; bununla birlikte de destek günlük, haftalık, 3 aylık; ya da yıllık takviyeler almalıdır. Fakat hepsinden daha iyisi, sağlıklı beslenmedir. Bu nedenle, günlük kalsiyum gereksiniminin neredeyse tamamını karşılayabilecek kapasitede olan yumurta kabuğu ile kalsiyum yapımını birlikte gözden geçirelim.

Yumurta kabuğu ne işe yarar sorusunun yanıtı: kemik erimesini tedavi etmek olduğu için, kabuğun içeriğinde bulunan kalsiyum miktarı çok önemlidir. Peki hangi kabukta daha fazla kalsiyum olduğunu nasıl anlarız? Bunun için yapmanız gereken tek şey: kullanacağınız yumurta kabuğunun kalınlığına bakmaktan ibaret. Kabuk ne kadar kalın ise, içeriğinde o kadar çok kalsiyum var demektir.

Yumurta kabuğu ile kalsiyum yapımı için ihtiyacınız olan yumurta kabuğu sayısı 12…

İlk olarak, bir süzgecin içerisine aldığınız yumurta kabuklarını, kabuklara zarar vermemek sureti ile, iyice yıkayın. Sonrasında, bir tencerenin içerisine az bir miktar su koyup, yıkadığınız kabukları bu suyun içerisine atın. Kabukların, suyun içerisinde kaynaması gereken süre: 10 dakikadır.

Kaynamış olan yumurta kabuklarını, sonrasında süzgece alarak sularını süzdürün. Bu sefer de fırın tepsisine dizeceğiniz kabukları, fırının en yüksek ısı derecesinde, 10 dakika boyunca pişirin.

Fırından alacağınız Yumurta Kabuğunu, sonrasında blenderden geçirerek toz haline getirin. Ve her yemek öncesinde, hazırlamış olduğunuz yumurta kabuğu tozundan bir çay kaşığı alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası