Yorgunluğun Nedenleri Ve Yorgunluğun Bitkisel Tedavisi

Bu yazımızda, size, öncelikli olarak yorgunluğun nedenleri, ve yorgunluğun sebeplerinden söz edeceğiz. Bunun sonrasında ise, yorgunluğun bitkisel tedavisi ile birlikte yorgunluğun çaresi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız. Yorgunluğun nedenleri, ve yorgunluğun sebeplerini tıbbi olarak açıklamadan önce şu bilgiyi vermeliyiz ki: yorgunluğun nedenleri; ya da yorgunluğun sebepleri, yoğun iş temposundan olabileceği gibi, havaların çok sıcak, ya da çok yoğuk olması da yorgunluğun nedenleri, ve yorgunluğun sebepleri arasında yer alabilmektedir. Fakat, siz, eğer yorgunluğun sebeplerinin bunlar olduğuna inanmıyorsanız, bir doktor kontrolünden geçmenizde yarar bulunmaktadır.

Yorgunluğun sebepleri arasında ilk olarak kansızlıktan söz edilmektedir. Kansızlığın yorgunluğun sebepleri arasında yer aldığı durumlarda, genellikle kadınların etkilenmeleri, adet dönemi nedeniyle söz konusudur. Bunun yanında kansızlığın nedenleri sayıca çok fazla olup, yorgunluğun nedenleri arasında yer almakla birlikte farklı belirtiler de vermektedir, kansızlık ile ilgili detaylı bilgileri sitemiz içerisinde bulabilmeniz olanaklıdır.
Yorgunluğun nedenleri arasında kalp rahatsızlıklarından da söz edilmektedir. Kalp hastalığı sizin için yorgunluğun sebepleri arasında yer alıyorsa, basit işler yaptığınız halde çok çabuk yorulmanız gibi bir durum söz konusu olur. Böyle bir durumda mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
Yorgunluğun sebepleri arasında idrar yolu enfeksiyonlarından da söz etmek gerekmektedir. Bu gibi durumda, idrar sırasında yanma hissedebilir, ya da sık idrara gitme isteği duyabilirsiniz. İdrar yolu enfeksiyonları ile karşı karşıya olup olmadığınızı anlamak adına doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
Yorgunluğun nedenlerinden bir başkası da tiroit bezlerinin yavaş çalışmasıdır. Böyle bir durumda, kendinizi hem sürekli yorgun hissedersiniz; hem de depresyonlu ruh haline sahip olma ihtimaliniz söz konusu olur. Bu gibi bir durumda doktorunuza başvurmalısınız, gerektiğinde hormon desteği ile yorgunluğun çaresini bulabilirsiniz.
Yorgunluğun sebeplerinden bir diğerinin de aşırı kafein kullanımı olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Pek çoğumuz kafein kullanımını yorgunluğumuzu gidermek için yorgunluğun çaresi olarak, ya da daha dinamik olmak adına gerçekleştiriyoruz, fakat kafein kullanımının fazla olması aslında yorgunluğun nedenleri arasında yer alır, ve bu detayı bizler atlarız. Böyle bir durumla karşı karşıya iseniz aşırı kafein tüketiminden uzak durarak yorgunluğun çaresini bulabilirsiniz.
Yorgunluğun sebepleri arasında, tüketmekte olduğumuz bazı besinlerin de bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bir takım besinler, gece uykulşarımızı dahi kaçırmaktadırlar. Yorgunluğun çaresi bu gibi durumlarda, yediğimiz ve içtiğimiz şeyleri takip etmek, gerekiyorsa onlardan uzak durmaktır.
Yorgunluğun sebepleri arasında uyku eksikliğinden de söz etmek gerekmektedir. Bununla birlikte, uyku apnesi de yorgunluğun nedenlerinden olup, bu gibi durumlarda bir uzmandan destek almak, bazen sigarayı bırakmak, bazen de kilo vermek gerekebilir. Uyku apnesi ile ilgili detaylı bilgiyi sitemiz içerisinde bulabilirsiniz.
Peki yorgunluğun bitkisel tedavisi ile yorgunluğun çaresi nasıl bulunur? Yorgunluğun bitkisel tedavisi için gerekli olan malzemeleri öncelikle sayalım:
15 gram öğütülmüş leblebi
200 gram şeker
100 gram zencefil
100 gram antep fıstığı
100 gram havlıcan
50 gram ceviz içi
1 çay kaşığı rezene
1 çay kaşığı anason
Yorgunluğun çaresi olması dolayısı ile uygulayacağınız yorgunluğun bitkisel tedavisinde, malzemelerin tamamını karıştırmanız, ve un haline gelen bu karışımdan, sabahları; ve akşamları birer tatlı kaşığı yemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası