Ve Karşınızda Zencefilli Havuç Suyu

Beta-Karoten içeriği güçlü olan havuç ile, antioksidan değeri çok yüksek olan zencefilin karışımından elde edilen zencefilli havuç suyu hakkında bilgileri yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Yaz aylarının gelmesi ile zaten çoğumuz, soğuk bir şeyler içmek ister hale geldik. Tam bu noktada, zencefilli havuç suyu ne işe yarar, zencefilli havuç suyu nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını öğrendiğimizde, bu içecek çoğumuz için vazgeçilmez olacaktır.

Zencefilli Havuç Suyu Ne İşe Yarar?

• Antioksidan, vitamin, ve mineral deposu zencefilli havuç suyu, içeriğindeki A; ve C vitaminleri ile bağışıklık sisteminin hücre sayısının hızlı artmasını sağlarken, bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etki de göstermektedir. Bu nedenle, yaşlılar, ve çocuklar başta olmak üzere, herkesin, bu faydalı içeceği tüketmesi önerilmektedir.

• Cildin kurumasını, güneşin zararlı ışınlarından olumsuz etkilenmesini önleyen zencefilli havuç suyunun, sivilceleri, lekelenmeleri, renk değişimlerini önleme özelliği bulunmaktadır. Bununla birlikte, cildinizin pürüzsüz bir hal alacağını da belirtmemiz gerekmektedir.

• Vücudu enfeksiyonlara karşı koruma özelliği gösteren zencefilli havuç suyunun faydaları arasında aynı zamanda, zararlı hücrelerin bölünmesini; ve çoğalmasını önleme özelliği de bulunmaktadır. Deri, prostat, pankreas, kalın bağırsak; ve yumurtalık, göğüs kanserlerine karşı bu içeceğin iyi bir savaşan olduğunu da belirtmek gerekir.

• Kalp; ve damar hastalıklarını önlemeye katkısı bulunan zencefilli havuç suyu, yüksek tansiyonu düşürerek dengelenmesine yardımcı olur, kanın pıhtılaşmasını önler, kolesterolü dengeler, kalp krizi riskinin azalmasına da katkıda bulunur.

• Kan şekerinin dengelenmesine katkıda bulunup, şeker seviyesinin düşürülmesine katkıda bulunan zencefilli havuç suyu, diyabet için kullanılan ilaçların daha yararlı olmasına katkıda bulunur, ve bunun yanında, diyabetin gözlere olumsuz etki etme ihtimalini de olabildiğince azaltır.

• Sindirim sistemindeki problemlerin giderilmesine katkıda bulunan zencefilli havuç suyu, kabızlığı önler, midedeki gaz; ve bulantı probleminin giderilmesine de katkıda bulunur.

Zencefilli Havuç Suyu Nasıl Yapılır?

*1/2 limon
*3 santim zencefil
*5 tane havuç
*Tarçın

• Havuçları yıkayarak kabuklarını soyun, zencefilin kabuklarını soyup yıkayın.
• Her iki meyvenin de suyunu, katı meyve sıkacağından geçirerek alıp, bir bardağa boşaltın.
• Limon suyunu karışıma dahil edin.
• Üzerine, eğer isterseniz tarçın ekleyip içebilirsiniz.
Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası