Sizce Şeker Hastaları Kahve İçebilirmi?

Şeker hastalarına bu yazımız ile birlikte güzel bir haber vermeye çalışacağız… Sizce, şeker hastaları kahve içebilirmi? Kahvenin şeker hastalığına etkisi, ve kahvenin şekere faydası ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler, zaman kaybetmeden yazımızı okumalı; ancak, şeker hastaları kahve içebilirmi sorusunun yanıtının olumlu olduğunu hemen belirtelim… Elbette kahvenin şekersiz içilmesi halinde. Şimdi zaman kaybetmeden kahvenin şeker hastalığına etkisini, ve kahvenin şekere faydalarını aktaralım:

Kahvenin şeker hastalığına etkisi olumlu. Bu nedenle, şeker hastaları kahve içebilirmi sorusunun yanıtı olumlu. Ancak, bunun nedenini merak ediyor olmalısınız. Kahvenin içeriğinde yer alan magnezyum, durumun etkinliğini sağlıyor, hem insülin direncine, hem de glisemik kontrole olanak tanıyor. Aynı zamanda, kahvenin içeriğinde, bildiğiniz gibi yoğun bir miktar kafein yer alıyor, bu da, kişilerin daha kolay enerji harcamasını, ve dolayısı ile kilo kontrolünü olanaklı hale getiriyor.
Peki kahvenin şekere faydalarını rakamsal olarak nasıl ifade edebiliriz? Düzenli olarak, kaftada sadece bir kupa kahve içerseniz, şeker hastalığına yakalanma riskiniz %33 azalıyor. Altı kupaya kadar içtiğiniz kahve %54 azaltırken, gün içerisinde bir kupa kahve içmeniz halinde, şeker hastalığına yakalanma riskiniz ortalama %66 oranında düşüş gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası