Sivrisinek Isırmasına Ne İyi Gelir?

Sivrisinek Isırmasına Ne İyi Gelir?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte başa çıkmak zorunda kalacağımız sinek ısırıklarına karşı çözüm önerilerinde bulunacağımız yazımız içerisinde, sivrisinek ısırmasına ne iyi gelir, sinek ısırıklarına ne iyi gelir… gibi soruların yanıtlarından söz ederek, sinek ısırıklarına çözüm önerilerini bilmenizi sağlamaya çalışacağız. Böylelikle, sizi bir sinek ısırdığında, kaşınması, ya da şişmesinden daha az şikayetçi olacaksınız, ve ısırıkların etkisini daha çabuk kaybettiğini gözlemleyebileceksiniz…

Sivrisinek Isırmasına Ne İyi Gelir?
Sinek Isırıklarına Ne İyi Gelir?

• Sinek ısırıklarına çözüm önerileri arasında yer alan ilk detay, elma sirkesidir. İçeriğinde bulunan asit sayesinde sinek ısırıklarının etkisini azalttığı söylenir. Bu nedenle bir kaç damla elma sirkesini pamuğa damlatarak sinek ısırıklarının üzerine uygulayabilirsiniz.

• Sinek ısırıklarına karşı yapılabilecek bir diğer şey de, bölgeye buz uygulaması gerçekleştirmektir. Bu uygulama hem şişmeyi önler; hem de kaşıntıyı azaltır. Bunun için yapmanız gereken, bölgeye buz torbası koymaktan ibarettir. Bu şekilde bir müddet bekleyebilirsiniz.

• Balın da sivrisinek ısırıklarına karşı etkili olduğu belirtilmektedir, çünkü bal antibakteriyeldir. Bu nedenle, bir damla balı, sivrisinek ısırıklarının üzerine damlatabilir; ve sonrasında da kaşıntının geçmesini bekleyebilirsiniz.

• Pek çok bitkisel yağın da sinek ısırıklarının etkisini azalttığını belirtebiliriz. Bu yağlar arasında, lavanta, ve çay ağacı yağı ilk sıralarda yer almaktadır. Şişme; ve enfeksiyon etkilerinin bu bitkisel yağlar sayesinde azaldığını belirtmemiz gerekiyor.

• Sinek ısırıklarının bulunduğu bölgelerin nemlenmesini sağlayan bir diğer şey de çay poşetleridir. Demlenmiş olan çay poşetlerini soğutup, ısırığın üzerine koymanız halinde, şişkinliğin azaldığını da görebilirsiniz.

• Kaşıntı etkisinin azalması adına kullanılan fesleğenin de önemli etkileri bulunmaktadır. Bir fesleğen yaprağı, ya da bir kaç damla fesleğen yağını ısırığın üzerine koymanız yeterli olacaktır.

• Limon suyunun da bölgedeki bakterileri, asitli etkisi dolayısı ile öldürdüğü belirtilmektedir.

• Nanenin serinletici etkisi bulunduğu için, hem ısırığın neden olduğu kaşıntıyı alır; hem de hassasiyeti giderdiği belirtilmektedir.

• Muz kabuğunun; ve aloe vera bitkisinin de sinek ısırıklarına iyi geldiği belirtilmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.