Sırt Ağrısı Ve Bel Ağrısı İçin Öneriler

Sırt Ağrısı Ve Bel Ağrısı İçin Öneriler

Hem bel ağrısı; hem de sırt ağrısı, günlük yaşamımızın önemli bir bölümünü etkileyebilecek bir nitelik taşımaktadır. Bu nedenle bu yazımızda sizlere, bel ağrısı, ve sırt ağrısı için bir takım önerilerde bulunmaya çalışacağız. Bel ağrısı, ve sırt ağrısından kurtularak, daha kaliteli bir yaşamın nasıl sürüldüğü konusunu yeniden hatırlamanız sizin için önem taşıyacaktır. O halde gelin, bel ağrısı için, ve sırt ağrısı için önerilerimizi sizlerle paylaşmaya çalışalım:

Bel ağrısı, ve de sırt ağrısının nedenleri arasındaki en önemli etken kas ağrılarıdır. Eğer, bel ağrısı, ve sırt ağrısının nedenleri arasında kas ağrısının bulunduğunu düşünüyorsanız, o halde, kaslarınızı dinlendirmeniz gerekiyor demektir. Bunun için sert yerlerden destek almanız önerilir. Sert bir yere uzanabilir, dik bir sandalyeye sırtınızı yaslayabilirsiniz… Ya da sırtınıza bir yastık koyarak destek oluşturmalı, ve omurganızın, olması gereken seviyeye gelmesini sağlamalısınız.

Bel ağrısı için, ya da sırt ağrısı için, buz ile birlikte sıcak su uygulamasını denemeniz gerekmektedir. Bel ağrısı için; ya da sırt ağrısı için, ağrıyan bölgeye, öncelikle, yirmi dakika süre ile buz torbası koyun; sonrasında ise bir başka yirmi dakikada sıcak su torbasını, yine bel ağrısının, ya da sırt ağrısının olduğu bölgeye koyun. Hemen ardından ise, bir yirmi dakika daha buz torbasını uygulayın…

Gerek bel ağrısı için, gerekse de sırt ağrısı için, kaslarınızı rahatlatarak kan akışınızı hızlandıracak egzersizler uygulamanız gerekmektedir. Hafif hareketler gerçekleştirmelisiniz, ya da, hem bel ağrısı, hem de sırt ağrısı için hafif masajlardan da destek alabileceğinizi unutmayın.

Karın kaslarını güçlendirmek de bel ağrısı için, ve sırt ağrısı için denenebilecek bir başka yöntemdir. Bunun için mekik çekebilir, ya da şınavdan destek alabilirsiniz…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.