Sirke İle Grip Tedavisi

Okuyucularımızdan almış olduğumuz: Elma sirkesi gribe iyi gelirmi sorusunun yanıtı olarak, gribe karşı elma sirkesi ile ilgili araştırma yapmaya karar verdim; ve sirke ile grip tedavisi hakkında elde etmiş olduğum bilgileri bu yazım ile sizlere aktarmaya çalışacağım. Elma sirkesinin çok sayıda faydası olduğunu biliyorduk, ama gribe karşı elma sirkesinin nasıl kullanılacağı hakkında net olarak fikir sahibi değildik. Bu bilgiyi de şimdi edineceğiz…

Elma Sirkesi Gribe İyi Gelirmi?

İngiliz bilim adamları gribe karşı elma sirkesi hakkında araştırma yapıp, 15 sene boyunca da bu araştırmayı devam ettirmişler. Elde edilen sonuç, sirke ile grip tedavisinde başarılı olunduğunu göstermiş. Sadece grip de değil, elma sirkesi, üst solunum yolları hastalıklarında etkili oluyormuş. Bizim aramızdan da bu uygulamayı deneyen, ve internet ortamında paylaşan Türk arkadaşlarımız olmuş. Peki gribe karşı elma sirkesi nasıl kullanılır?

Sirke İle Grip Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yapılması gereken şey oldukça basit. İlk olarak organik elma sirkesi bulmalısınız. Ya da, elma sirkesi nasıl yapılır konumuza bakarak, kendi sirkenizi evde kendiniz de yapabilir, ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Biz sizin organik elma sirkesi bulduğunuzu varsayarak anlatıyoruz…

Grip olacağınızı hissettiğiniz anda, her gün iki kere şu uygulamayı yapın: (Midenizde yanma hissetmiyor; ya da mide ülseri problemleri yaşamıyorsanız…) Yarım fincan elma sirkesinin içerisinde bir tatlı kaşığı balı, tahta olması önerilen bir kaşık ile karıştırarak eritin. Sonrasında da hazırlamış olduğunuz bu karışımdan, her seferinde taze hazırlamak sureti ile günde iki kere için.

Verilen bilgilere göre, antibiyotiklerden daha etkili olan bu yöntem ile, hem gribin önünü kesiyor, hem de bir kaç sene boyunca grip olmuyorsunuz… Mide problemleri olanlar dışında, herhangi bir yan etki yaratmayan tamamen doğal bu yöntemi denerseniz ne kaybedersiniz?

Şifa olsun…

Latest Comments
 1. Gülistan

  Süpermiş! Tam da kış yaklaşırken öğrenmemiz iyi oldu teşekkürler:)

 2. Derya

  Evet bende elma sirkesinin mucizevi etkisini gördüm.gribe birebir

 3. Cansu

  Ben de mide problemi var ama çok sık da grip, boğaz enfeksiyonu vs oluyorum sirke yerine hangi doğal yöntemle gribin önünü kesebilirim?

  • Almina

   Zencefilden destek alabilirsin Cansu, hem mide sorunlarına iyi gelir hem de boğaz ve grip ile ilgili problemlerini önler.
   Toz zencefil al aktardan, acı olacak ama alışırsın bir süre sonra. 1 bardak kaynamış suyun içerisine bir tepeleme tatlı kaşığp 5 dakika bekle, bardağın ağzı kapalı olsun. Sonrasında süzerek iç. Her seferinde taze hazırlaman önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası