Sınav Stresinden Kurtulma Ve Beyin Enerjisini Arttırma

Sınav Stresinden Kurtulma Ve Beyin Enerjisini Arttırma

Bu yazımızda sizlere, beyin enerjisini arttırma yollarından söz edeceğiz. Şimdi siz soracaksınız, beyin enerjisini arttırmaya neden gerek duyacağız diye… Oysa, beyin enerjisini arttırmanın, sınav stresinden kurtulma ile doğrudan bir bağlantısı bulunuyor… Sınav stresi nasıl geçer diyenler, doğru soruyu soruyorsunuz, çünkü sınav stresinin geçmemesi demek, çok çok iyi hazırlanılmış bir sınavın bile başarısızlıkla sonuçlanmasına neden oluyor. Sınav stresi nasıl geçer sorusunun doğru yanıtını bulmak durumundasınız ki sınav stresinden kurtulma ile birlikte sınavınızdan istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Sınav stresi nasıl geçer sorusunun yanıtı ise, beyin enerjisini arttırmanın yollarından geçiyor. O halde, beyin enerjisini arttırma yollarını birlikte keşfedelim:

Sınav stresinden kurtulmak için, beyin enerjisini arttırma yolları arasında yer alan kahvaltıya dikkat etmelisiniz. Sınav stresinin olduğu sabah, güne, doğal besinlerin bulunduğu bir kahvaltı ile başlayın, örneğin, kuru üzüm, badem, ya da ceviz gibi yiyecekler tüketin. Vücudunuz doğal besinleri tanıdığından dolayı, sınav stresi ile daha kolay başa çıkması durumu söz konusu olacaktır. Aynı zamanda, sınav stresi nasıl geçer sorusunun yanıtı için bir de, sınav stresinin yoğun olduğu sınav gününde hazırlayacağınız bir içecekten söz edeceğiz: Ilık suyun içerisine, bal, tuz, üzüm çekirdeği ile birlikte, taze olarak sıkılmış haldeki havuç suyu, ve elma suyunu ekleyebilirsiniz. Sınav stresinin yoğun olduğu gün bu karışımı rahatlıkla içebilirsiniz. Beyin enerjisini arttırmaya yardımcı olacak olan bu içecek, kan şekeri değerlerini olumlu etkileyeceği için, sınav stresini alacak, ve beraberinde de başarıyı getirecektir.

Sınav stresi nasıl geçer sorusunun yanıtlarından bir diğeri de doğru bir egzersiz programı uygulamaktan geçmektedir. Beyin enerjisini arttırmanın yolları arasında yapılması önerilen en doğru egzersiz: Kolları açmak, ve vücudu geriye doğru, çok sert olmamak kaydı ile esnetmektir. Vücudunuzun yedi farklı enerji alanı bu sayede açılmış olacaktır. Bloke edilmiş olan enerji merkezlerinizin açılması demek, beyin enerjisini arttırmada size yardımcı olması anlamına gelmektedir, ve bundan dolayı da sınav stresinden kurtulmada büyük fayda sağlamaktadır. Ehzersiz yaparken, sınav stresinden kurtulma adına, düzenli nefes alıp vermeyi de ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Sınav stresini üzerinizden atmak, ve beyin enerjisini arttırmak adına yapmanız gereken bir diğer şey de şudur: dik oturmalı, ve doğru nefes almalısınız. Solunum ile nefesin aynı şey olmadığını bilin. Solunum ile hayatınızı idame ettirebilirsiniz, ancak nefes alıp verirken beyin enerjisini arttırma adına çalışmalar gerçekleştirmiş olursunuz. Dik oturup o şekilde nefes almalısınız, dört saniye nefes tekniği adı verilen bu yöntemn sayesinde, vücudunuza doğru havayı doldurabilirsiniz. Düzensiz nefes alan bir kişi dakikada 15 ya da 16 sefer nefes alırken, dört saniye nefes tekniği ile başka bir kişi, dakikada dört nefes alarak beyin enerjisini arttırmaya yönelik çalışabilir. Dört saniye nefes tekniğini şu şekilde uygulamanız gerekmektedir: dik oturmalı, ve nefesinizi dört saniyede almalısınız. Daha sonra ise, aldığınız nefesi dört saniye boyunca tutmalısınız. Bundan sonra ise, aldığınız nefesi dört saniyede verin. Ve sonraki dört saniyeyi, hiç nefes almadan geçirin. Dört saniye nefes tekniği ile, oksijen bakımından zengin olan havayı akciğerlerinize ulaştırırsınız, ve akciğerlerinizin ömrü bu sayede uzamış olur.

Sınav stresi nasıl geçer sorusunun yanıtlarından bir diğeri de şudur: dik oturarak, kulak memesine, üç saniye ile beş saniye arasında basınç uygulamak, yani kulak memesini sıkıştırmak… Bu sayede, sınav stresinden kurtulmanız daha kolay olacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.