Sigarayı Bıraktıktan Sonra Nikotin Nasıl Atılır?

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Nikotin Nasıl Atılır?

Sigarayı bıraktıktan sonra vücuttan nikotin nasıl atılır sorusunun yanıtının merak edilmesi kadar doğal bir şey yoktur. Sigara en zararlı alışkanlıklar arasında yer almakla birlikte, içeriğinde 4.000’den fazla zehir bulunmaktadır. Bunun bilincine varıp, sonrasında da sigarayı bıraktıktan sonra nikotin nasıl atılır diyen kişiler için ilerleyen bölümlerde farklı şifalı bitki alternatiflerinden söz edeceğiz.

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Nikotin Vücuttan Nasıl Atılır?

■ Zencefilin, sigara içme isteğini azaltan özelliği bulunmaktadır. Vücuttan zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olan zencefilin faydaları sağlık açısından saymakla bitmez. Buna ek olarak akciğerlerin temizlenmesine katkıda bulunur. Tüm bu etkilerinden yararlanmak için düzenli olarak zencefil tüketimi gerçekleştirmeniz gerekir. Günde 3 fincan zencefil çayı tüketebilirsiniz.

■ Sigarayı bıraktıktan sonra nikotin nasıl atılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de havuç suyudur. Havuç suyunu taze sıkılmış olarak tüketmeniz, diğer tüm meyve sularında olduğu gibi, önemli bir detaydır. Nikotinin atılımına yardımcı olmasının yanında, cildin yenilenmesini sağlayan havuç suyu, sigaranın zararları arasında yer alan erken cilt yaşlanmasının da önüne geçmiş olur.

■ Sigaranın içeriğinde bulunan nikotini vücuttan en kısa zaman içerisinde atan şeylerden bir diğeri de C vitaminidir. Kivinin içeriğinde yüksek miktarda C vitamini bulunmaktadır. Dolayısı ile düzenli olarak kivi tüketerek, vücudunuzun nikotinden arınmasını kolaylaştırabilirsiniz.

■ Isırgan otu da en sağlıklı şifalı bitkiler arasında yer almakta ve içeriğinde yoğun olarak Demir bulundurmaktadır. Buna ek olarak vücudu zararlı maddelerden temizleme özelliği gösterdiği için, nikotinin de vücuttan uzaklaştırılmasına katkıda bulunur.

Sigarayı bıraktıktan sonra nikotin vücuttan nasıl atılır dediğiniz noktalarda, hiç bir şey bulamıyorsanız, olabildiğince fazla C vitamini tüketmeye çalışın. Bu sizin, sigaraya karşı olan direncinizin artmasını sağlayacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.