Sigarayı Bırakmak İçin C Vitaminli Karışım İçin

Sigaranın zararlarını artık bilmeyen yok. Herkes sigarayı bırakmak istiyor; ama pek çok kişi bunu başaramıyor. Peki içerisinde 4000 zehir bulunduğunu, dolayısı ile sigaranın fare zehirinden daha tehlikeli olduğunu bildiğimiz halde, neden bu zararlı maddeyi kullanmaya devam ediyoruz? Çünkü sigarayı bırakmak için her adım attığımızda, kendimizi sinir küpü haline gelmiş olarak buluyoruz. Bazı kişiler ise, sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanıyor. Bu noktada da oldukça komik bir durum ile karşılaşıyoruz: Elektronik sigara kansere neden olabilir dediğimiz kişiler, “Ben kanser olmadan önce onu da bırakırım…” diyorlar. Sanki kanserle yapılmış sözleşmeleri var ve o sinsi hastalığın geleceği zaman belli(!) Siz en iyisi sigarayı bırakmak için elektronik sigarayı değil de, bunun haricinde neler yapabileceğinizi düşünün.

Vücudumuz, içerisinde bulunan Nikotin dolayısı ile sigaraya bağımlı ve bu nedenle de sigarayı bırakmak için her adım attığımızda, güne başlarken kendimizi sinirli bir halde buluyoruz. Aslında günün bu zamanını atlatabilsek, işimiz daha kolay olacak. Ve zaten eğer sigara tiryakisi isek güne başlarken içeceğimiz ilk sigara, aslında o günün 6. sigarası sayılacak. Peki günün bu en can sıkıcı zaman dilimini nasıl atlatabiliriz? İşte bu noktada imdadımıza, her 10 saatte bir vücuttan atılan C vitamini yetişiyor. C vitamininin vücutta depolanması durumu söz konusu değil. Her on saatte bir yeniden alınması gerekiyor. Sigaranın zararlarını bilip de ondan vazgeçmek isteyenler ise, C vitamininin gücünden yararlanabilir. Nasıl mı?

Sigarayı Bırakmak İçin C Vitaminli Karışımda Kullanılacak Malzemeler

*Bir litre su
*Bir çay bardağı ginseng
*15 tane kuru üzüm
*Bir tatlı kaşığı zencefil
*Bir tane havuç
*Bir tane portakal
*Bir tane limon

Sigarayı Bırakmak İçin C Vitaminli Karışımın Hazırlanışı

• Zencefili rendeleyin
• Limon ve portakalın suyunu sıkın.
• Havucu yıkayıp parçalara ayırın ve sıkmış olduğunuz portakal ve limon suyunun içerisine karıştırın.
• Hazırlamış olduğunuz karışımın içerisine kuru üzüm, zencefil ve ginsengi ilave edin.
• Limon kabuğunu da ekleyip karıştırın.
• Hazırlamış olduğunuz karışımı robottan geçirerek iyice ezin.
• Sabahları, sigaranın yoksunluğunu hissettiğinizde için.

Bu sayede, güne çok enerjik başlamış olduğunuzu fark edeceksiniz. Lmon ve zencefilin yoğun tadı, size kendinizi iyi hissettirecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası