Sigarayı Bırakma Yolları Ve Sigarayı Bırakma Yöntemleri

Bu yazımız, sigarayı bırakmak için ne yapmalıyım diyenlere özel olarak hazırlandı. Sigarayı bırakma yolları, ve sigarayı bırakma yöntemleri hakkında bilgilere ulaşabileceğiniz bu yazımızda, sigarayı bırakmak için ne yapmalıyım sorusunun yanıtlarını bulabileceksiniz. Ancak öncesinde, sigarayla savaşanlar hakkında kısa bilgilerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz…
Sigara, günümüzde, pek çok ülkenin ortak sorunu niteliğinde olup, sigara alışkanlığından da bir salgın hastalık olarak söz edilmektedir. Kadın erkek yaşlı ya da genç dinlemeden, sigara, hemen hemen herkesin elinde gezen bir zararlı… Ve sigaranın zararları bir seferde kendisini göstermeyip, zaman içerisinde gelişmektedir. Bir seferde öldürücü etkisini göstermeyen sigara, zaman içerisinde, geri dönüşü olmayan problemlere neden olmaktadır. Sigarayla savaşanlar hakkında bilgi vermeye çalışacak olursak, bakalım hangi tarihe gitmemiz gerekecek…

Sigarayla savaşanlar hakkında bilgi vermeye, Sultan 1. Ahmet ile başlayalım: Sultan 1. Ahmet, ülkesinde sigarayı yasaklayan bir emir yayınlayarak, sigaranın zararlarını algılayan ilk hükümdar olma niteliğini taşımıştır. Sultan 1. Ahmet’in uyguladığı yasağı, 1637 senesinde 4. Murat yeniden gündeme getirmiştir. Ancak Osmanlı kültüründe sigara yasağı uzun sürmemiş, ve 1650’li yıllarda sigara kullanımı yeniden gündeme gelmiştir.
Sigarayla savaşanlar hakkında bilgi vermeye Hristiyan toplumları ile devam edecek olursak, 1624 senesinde Papa’nın yaptığı uygulama şudur: Sigara içenleri Kiliseden uzaklaştırmakla tehdit etmiştir…
Sigarayla savaşanlar hakkında bilgi vermeye devam ederken karşımıza şu bilgi çıkıyor: İngiliz tüccarlar, Rusya’ya tütün götüren kişilerdir. 1634 senesinde, tütün bulundurmak; ve tütün satmanın cezası, ölüm, ya da burnun yerinden çıkartılması olarak belirlenmiştir.
Sigaranın zararları günümüzde, sigara kullanımını gerçekleştiren kişinin; ve bu kişinin çevresindekilerin ölümüne neden olmaktadır. Peki sigarayı bırakmak için ne yapmalıyım diyenlerden misiniz? İşte sigarayı bırakma yolları, ve sigarayı bırakma yöntemleri hakkında bir takım öneriler:
Sigarayı bırakmak için ne yapmalıyım diyenler arasında yer alıyorsanız, sigarayı bırakma yolları, ve sigarayı bırakma yöntemleri arasında ilk sırada yer alan şeyin, sigara paketini göz önünden uzak tutmak olduğunu bilmelisiniz.
Sigarayı bırakma yöntemlerinden bir diğeri de, sigara alışverişi yaparken, sevdiğiniz değil de sevmediğiniz bir marka almayı denemektir.
Sigarayı bırakma yöntemleri arasında, kahvaltı öncesi, ne yatak, ne de arabada sigaranın içilmemesinin gerekliliğinden de söz etmek gerekmektedir.
Sigarayı bırakma yollarından bir diğeri de, içilen her bir sigaranın sonrasında temizlenmesi gereken kül tablasıdır.
Sigarayı bırakma yöntemleri arasında yer alan bir diğer neri de, sigara içilmesi sırasında içilen sigaranın, yarım haldeyken söndürülmesinin gerekliliğidir.
Sigarayı bırakma yolları arasında, sigara içme isteği olduğunda şeker yemek, ya da sakız çiğnemekten de söz edilmektedir.
Sigarayı bırakmak için ne yapmalıyım diyenlere nane çayı da önerilmektedir. Nane çayı, gün boyu içilmesinde hiç bir sakınca buunmayan, ve sigara içme isteğini azaltan bir çay niteliği taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası