Sıcaklardan Korunma Yöntemlerini Öğrenin

Sıcaklardan Korunma Yöntemlerini Öğrenin

Her geçen gün yaz sıcakları artarken, kendimizi, ve sağlığımızı çok dikkatli bir şekilde korumamızın öneminin de her geçen gün arttığını bilmemiz gerekiyor. Peki yaz aylarında dikkat edilmesi gerekenler neler? Yaz mevsiminde nelere dikkat etmeliyiz? Kendimizi yaz sıcaklarından nasıl korumalıyız? Sıcaklardan korunma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olacağınız bu yazımızda, sıcaklardan korunma yolları ile, yaz mevsiminde daha sağlıklı günler geçirebilirsiniz. İşte sıcaklardan korunma yöntemlerinden bazıları:

Yaz mevsiminde, sıcaklardan korunma yöntemleri arasında ilk olarak şunu belirtmemiz gerekir ki: güneşin tepede olduğu saatlerde, güneşlenirken, kesinlikle alkol kullanımından kaçınmanız gerekmektedir. Bunun yanında, yaz mevsiminde genel olarak alkol kullanmamanız gerekmektedir. Alkol, hem tansiyonu, hem de kalp atış hızını arttırıcı etki göstermektedir.
Sıcaklardan korunma yöntemleri arasında saymaya devam edeceğimiz şeyler, sıcak havalarda 10:00 – 16:00 saatleri arasında mecbur olmadıkça güneşe çıkılmaması ile devam ediyor. Gerektiğinde ise, açık renk giysiler giyilmesi, güneş koruyucu geniş şapkaların, ve güneş gözlüklerinin kullanılması öneriliyor. Koyu renk giysilerin, güneşin zararlı ışınlarını yuttuğunu unutmamanız gerekiyor.
Sıcaklardan korunma yolları arasında, kalp hastalıklarını tetikleyen ağır yemeklerden de uzak durulması gerekiyor. Örneğin, eğer kış aylarında yoğun olarak et, kızartma, hamur işi gibi yemekleri yiyorsanız bile, yaz mevsiminde bu gibi yemeklerden uzak durmanız şiddetle önerilmektedir.
Sıcaklardan korunma yöntemleri arasında düzenli ilaç kullanımından da söz etmek gerekmektedir. Eğer kendi sağlığınızdan şüphe duyuyorsanız, mutlaka en kısa zamanda doktorunuza başvurmalısınız.
Sıcaklardan korunma yöntemlerinden bir diğeri de, her ne kadar doktor tarafından da önerilmiş olsa, egzersizlerin öğle saatlerinde yapılmamasına dikkat edilmesinin gerekliliğidir. Bunun için egzersizlerinizi, sabah erken saatlerde; ya da akşam üzeri saatlerinde uygulamanız önerilmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.