Sağlıklı Yaşamın Altın Kuralları

Sağlıklı Yaşamın Altın Kuralları

Sağlıklı yaşam, hastalıklara daha az maruz kalmak ve yaşam kalitesini arttırmak adına, belirli kurallara uyarak elde edilebilecek bir olgudur. Sağlıklı yaşamın sırları ve sağlıklı yaşamın altın kurallarını uygulamak aslında zor da değil. Dikkat edilmesi gereken sadece bir kaç detay ile sonrasında sorunsuz bir sağlıklı yaşam elde edebilirsiniz. Peki nedir bu kurallar? İlerleyen bölümlerde sizlere bunlardan söz edeceğiz.

Sağlıklı Yaşamın Altın Kuralları
Sağlıklı Yaşamın Sırları

■ Sağlıklı yaşam için en önemli şeylerden biri hareket etmek. Bu nedenle spor yapmak gerekiyor. Ve en sağlıklı sporun da yürüyüş olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor. Malum kış, soğuk, kar, yağmur… derken yürüyüş yapamayacağınızı düşünüyorsanız alışveriş merkezlerinden birine gidin ve yürüyüşünüzü orda yapın. Hiç yapmamanızdan iyidir.

■ Sağlıklı yaşamın altın kurallarından bir diğeri de daha az yemek yemek. Kilo alan insanların diyabet ve tansiyon hastası olma ihtimalleri oldukça yüksek. Bu nedenle yemeklerinizde tükettiğiniz lokmaları küçültüp, sayılarını da azaltmayı alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor.

■ Sağlıklı yaşamın sırlarından bir diğeri de mümkün olduğunca mide ilacı kullanmamanızın gerekliliği. Mideniz asit üretmez ise mikrop kapar. Bu nedenle yemeklerinizi sindiremezsiniz. İşte bundan dolayıdır ki, içeriğinde Sülfür bulunduran karnabahar ve lahana gibi sebzelerin tüketimine ağırlık vermelisiniz. Karnabaharı çiğ, lahanayı da turşu olarak tüketmeniz önerilmektedir.

■ Sağlıklı yaşam için tüketmeniz gereken diğer besinler ise şu şekildedir: Zencefil, zerdeçal, baharatlar, sarımsak, turp, soğan, tarçın… Bu besinler sayesinde bağışıklık sisteminiz güçlenecek ve vücudunuz zararlı maddelere karşı kendini daha kolay savunabilecektir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.