Sağlıklı Beslenme İle Sağlıklı Zayıflamak Mümkün

Hepimiz şunu çok iyi kavramalıyız ki: sağlam vücut, sağlıklı beslenmeden geçer. Sağlıklı beslenme hakkında bilmeniz gereken küçük ayrıntılar ile, sağlıklı yaşam adına önemli adımlar atabileceğiniz gibi, sağlıklı beslenme ile aynı zamanda, sağlıklı zayıflamanız da söz konusu olacaktır. Hem sağlıklı yaşam; hem de sağlıklı beslenme için, size vereceğimiz önerilerden yararlanmaya ne dersiniz? İşte bizden size, sağlıklı beslenme önerileri…

Sağlıklı yaşam için sağlıklı beslenme önerileri arasında ilk sırada, tam buğday unu; ve yulaf ile beslenmeniz yer almaktadır. Beyaz un ürünleri yerine, tam buğday unu ile üretilmiş olan besinleri tükettiğiniz takdirde, tam buğday ununun içeriğinde yer alan yüksek orandaki liften yararlanarak, daha uzun süre tok kalırsınız; aynı zamanda, tam buğday ununun içeriğinde düşük glisemik indeksten de söz etmek gerekir; düşük glisemik indeks sayesinde, tam buğday unu ile beslenme, sağlıklı beslenme adına atılmış önemli bir adım olur; çünkü, tam buğday unu, kan şekerinin düzenlenmesini sağlayacak; ve bu sayede de daha uzun süre tok kalmanız sağlanacaktır. Tam buğday unu ile beslenme, hem sağlıklı beslenme; hem sağlıklı yaşam; hem de sağlıklı zayıflama adına önemli bir adım niteliğindedir.
Sağlıklı yaşam adına kurubaklagillerden de yararlanabileceğinizi belirtmek isteriz. Kuru baklagiller arasında yer alan nohut, yeşil mercimek, kuru fasülye, soya fasüyesi… bitkisel protein içeren besinlerdir; ve hayvansal proteinden daha az yaş içerir; bununla birlikte, kan şekerini de daha yavaş ve az yükseltirler. Dolayısı ile, protein alarak sağlıklı olmak, kan şekerinin yavaş yükselmesi dolayısı ile daha uzun süre tok kalmak, ve soya fasülyesinin içeriğinde bulunan kolin sayesinde, karaciğerdeki yağları daha kolay atmak olanaklıdır. Dolayısı ile, kurubaklagiller ile sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme; ve sağlıklı zayıflama adına önemli adımlar atabileceğinizi belirtmek isteriz.
Sağlıklı zayıflama için, yağsız etin de zayıflama diyetinde yer alması önerilmektedir. Yağsız et, proteindir; ve karbonhidrat; ve yağlara göre daha uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir. Bundan dolayı tercih edilmesi gereken, derisi alınmış dana eti, balık, tavuk eti gibi yağsız etler, vücudunuzdaki kalori yakımının %5 oranında daha fazla olmasını da sağlamaktadırlar. Bundan dolayı, belirtilen yağsız et türlerini, ızgara; ya da haşlama olarak tüketmeniz önerilmektedir. Bu sayede, sağlıklı zayıflama; ve sağlıklı yaşama, sağlıklı beslenme ile bir adım daha yaklaşmış olursunuz.
Sağlıklı yaşam; ve sağlıklı zayıflama adına, günde 1000 mg ile 1300 mg arasında kalsiyum tüketmeniz önerilmektedir. Belirtilen miktar, zayıflama adına iki kat daha kaliteli bir yöntem niteliğinde sayılır; çünkü kalsiym, yağların yakılmasını hızlandıran bir etkiye sahiptir. Light süt, light yoğurt; ve peynirler ile, belirtilen oranda kalsiyumu sağlıklı beslenme ile vücudunuza alabilmeniz olanaklı hale gelmektedir.
Sağlıklı yaşam; ve sağlıklı zayıflamada, C vitamini içeriği bulunan meyvelerden; ve sebzelerden de yararlanmanız gerekmektedir. C vitamini bakımından zengin olan meyveler, spordan önce tüketildiklerinde, spor ile yakılacak olan yağ miktarının %30 daha fazla olmasına olanak tanımaktadır. Bu nedenle, sağlıklı beslenme için, listenizde, C vitamini bakımından zengin olan besinlere de yer vermeniz önerilmektedir.
Sağlıklı zayıflama için yeşil çaydan da yararlanmanız önerilmektedir. Yeşil çayın içeriğinde bulunan kateşin isimli madde, sağlıklı zayıflamada, yağ yakmayı hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Bölgesel zayıflamaya da katkıları buşunan yeşil çayın, sağlıklı yaşam için, günde iki ya da üç fincan; ve mümkün ise limonlu içilmesi önerilmektedir.
Sağlıklı zayıflamada, içeriğinde yağ bulunduran tohumlar; ve yağlı balıkların da diyet listesinde yer almaları önerilmektedir. Günde en az on tane badem, ceviz, fındık, yoğurdun içerisine atılan keten tohumu, haftada en az iki sefer tüketilen balık, sağlıklı yaşam; ve sağlıklı beslenme adına önemli besinler olarak nitelendirilmektedir.
Sağlıklı yaşam için, sağlıklı beslenme listesinde tarçına da yer verilmesi gerekmektedir. Tarçın, vücudun şeker seviyesini dengeleyen özellik göstermektedir. Tarçının, günde yarım çay kaşığı, süt veya yoğurdun içerisine ilave edilerek tüketilmesi önerilmektedir. Tarçın, sağlıklı zayıflama için de önemli bir yardımcıdır; besinlerin, vücutta, yağa dönüşmesini önlemektedir…
Sağlıklı zayıflama adına önerilen bir diğer yöntem de, acı biber tüketilmesi gerektiğidir. Tüketilen acı biber ile, metabolizma, sağlıklı yaşam adına %23 daha fazla hızlanmaktadır. Bundan dolayı, yemeklerinizin içerisine acı biber de ilave etmelisiniz; fakat, sağlıklı beslenme listenize acı biberi, sindirim probleminiz yok ise eklemelisiniz…
Sağlıklı yaşam için, sağlıklı beslenme listesinde yer alması gereken bir diğer besin grubu da, köri; ve hardal… Vücutta yağ depolanmasını önleyen bu besinler, kan şekerini dengeleyici özellik de göstererek, sağlıklı zayıflama adına bir adım niteliği taşımaktadırlar.
Sağlıklı beslenme adına son önerimiz ise, sarımsak ve zencefil tüketimi. Sarımsak ve zencefilin sağlıklı beslenme listesinde yer alması ile, damarlar genişleyecek, dolayısı ile vücut ısısı artacak; ve metabolizma %20 oranında hızlanarak, sağlıklı zayıflamaya katkıda bulunacaktır…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası