Pratik Alternatif Tıp Yöntemleri

Pratik Alternatif Tıp Yöntemleri

Pek çoğumuz ilaç kullanmayı sevmiyor; ama alternatif tıp yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmadığımız için, en basit sorunda dahi ilaçlara başvuruyoruz. Peki ilaçsız yaşam mümkün değil mi? Pratik alternatif tıp yöntemleri yok mu? Var elbette. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, ilaçsız yanık tedavisinden, ilaçsız sinek ısırığı tedavisine kadar, farklı pek çok pratik alternatif tıp yöntemlerini aktarmaya çalışacağız.

Pratik Alternatif Tıp Yöntemleri

İlaçsız Güneş Yanığı Tedavisi: Güneşin yakıcı etkisi, özellikle yaz aylarında cildinizde olumsuz etkiye neden olmaktadır. Cildinizin güneş yanığına maruz kaldığını gördüğünüzde, siyah çay ile bu problemi kısa sürede çözebilirsiniz. Yapmanız gereken, demlemiş olduğunuz siyah çay poşetini yanığın üzerine koymaktan ibarettir. Bir süre beklediğinizde, siyah çayın içeriğinde bulunan Tannik isimli maddenin asitli yanıklara karşı etkili olduğunu görebilirsiniz.

İlaçsız Sinek Isırığı Tedavisi. Sadece sinek ısırığı da değil, arı sokması gibi bir durumda da işe yarayacak olan bu yöntem, sineklerin sizden uzak olmasını istediğiniz zamanlarda da etkilidir. Yapmanız gereken tek şey, bir kaşık karbonatı su ile karıştırmaktan ibarettir. Hazırlamış olduğunuz karbonatlı suyu sinek ısırığı ya da arı sokması olan yere; ya da vücudunuzda sineğin gelmesini istemediğiniz bölgelere sürmeniz, işinizi görecektir.

İlaçsız Siğil Tedavisi: Siğillerden kısa sürede kurtulabilmek adına, altı günden daha uzun zamandır var olan siğillerin üzerine selobant yapıştırmanız önerilmektedir. İlk olarak siğili gerecek olan selobant, sonrasında da ölü deriyi ordan alarak, sizin siğilden kurtulmanızı olanaklı hale getirecektir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, selobantı yapıştırıp çekmekten ibarettir.

İlaçsız Yorgunluk Tedavisi: Sabahları uyandığınızda kendinizi yorgun hissediyor; ya da gün içerisinde yorgunluk belirtileri ile karşılaşıyorsanız, yapmanız gereken şey, sadece nane koklamaktır. Bu şekilde, yüklü miktarda kafein almaktan kurtulmuş olursunuz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.