Neden Pilates Yapmalıyız?

Neden Pilates Yapmalıyız?

Bu yazımızda sizlere, neden pilates yapmalıyız sorusunun yanıtları ile birlikte, pilatesin faydaları nelerdir sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Siz de, son zamanlarda kadınlar arasında oldukça gündemde olan pilatesin faydaları ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, merak ettiğiniz pilates ile ilgili tüm detayları yazımız içerisinde bulabilirsiniz…

Neden Pilates Yapmalıyız?
Pilatesin Faydaları Nelerdir?

• Pilatesin faydalarından ilki vücudu tanımak, ve dolayısı ile vücut kalitesini arttırmaktır. Bunu şu şekilde özetleyebiliriz: Pilates yapmayan bir kişi, nasıl durması gerektiğini bilmeyebilir; ama pilates sayesinde bu duruma karşı farkındalık artar, sağlıklı duruş, vücut için kalite anlamına gelmektedir.

• Haftada en az üç gün pilates yapacak olur, ve bunu bir düzen dahilinde gerçekleştirirseniz, vücudunuzun daha fit, ve sağlıklı olacağından emin olabilirsiniz.

• Pilatesin faydaları arasında kas artışından da söz etmemiz gerekir. Kas artışı, yaptığınız şeyleri daha rahat yapmanızı; ve daha az yorulmanızı sağlarken, eklem ağrılarınızın da azalmasını olanaklı hale getirmektedir.

• Vücudunuzdaki yağ oranı pilates sayesinde azalır. Ancak, bunun yanında bir de beslenme uzmanına gider; ve sağlıklı bir diyet uygularsanız, bu anlamda çok daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

• Pilates yaparsanız, günlük hayatınızda yaşadığınız denge sorunlarını en aza indirgemiş olursunuz.

• Herkesin günlük hayatında sakatlanma riskine çok fazla yer bulunur. Pilates ise, sizi, karşılaşacağınız travmalara karşı hazırlıklı hale getireceğinden, daha az sakatlanma riski ile karşı karşıya kalırsınız.

• Karın ve kalça kasları pilates sayesinde daha sıkı olur; dolayısı ile daha zayıf görüntü elde edersiniz.

• Daha sağlıklı, ve düzenli nefes alışlarını olanaklı hale getirir.

• Daha genç görünmeyi olanaklı hale getiren pilates, bunun yanında, ileri yaşlarda ortaya çıkan bazı problemlerin de önüne geçen bir etki göstermektedir.

Pilatesin faydalarından yararlanmak için, alanında uzmanlaşmış kişilerle çalışmalı, ve öncesinde de mutlaka doktorunuza, pilates yapmak için uygun olup olmadığınızı sormalısınız.

Eski Yorumlar
  1. Pilates

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.