Maden Suyunun Faydaları

Maden suyunu genellikle midemizdeki şişkinliği gidermesi için tüketen bizler, yeni yeni kemik sağlığı açısından da maden suyunun iyi olduğunu öğrenmeye başladık. Ancak sadece bu da değil, maden suyunun faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, maden suyu neye iyi gelir sorusunun bilmediğiniz yanıtlarını bulabileceksiniz.

Maden Suyu Neye İyi Gelir?

Hepimiz maden suyunun faydaları arasında, hazmın kolaylaştırılması ve sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasının yer aldığını biliyoruz. Bu nedenle de, özellikle ağır ve yağlı yemekler yememizin sonrasında şişkinlik yaşadığımızda, “Bir soda içelim…” diyoruz. Aslında soda değil, maden suyu içeriğinde yüksek miktarda Magnezyum ve Potasyum minerali bulundurur. Sadece bununla da kalmaz, Çinko, Bakır, Demir, Sülfat, Fosfor mineralleri ile, farklı vitaminleri de bulundurur. Bu nedenle sadece sindirim değil, maden suyunun faydaları çok daha fazlası için geçerlidir. Peki maden suyu başka neye iyi gelir?

■ Vücutta biriken fazla alüminyumun atılmasını destekleyen maden suyu, böylece, beyinde oluşması muhtemel hastalıklar arasında yer alan hafıza kayıpları ve alzheimerin önüne geçmektedir. Ayrıca hafızayı güçlendirir ve konsantrasyonun artmasına katkıda bulunarak beyin fonksiyonlarını iyileştirir.

■ Bağışıklık sistemini güçlendiren maden suyunu günde iki şişe içmeniz halinde stresinizden de arınmış oluyorsunuz. Bu sayede kendinizi daha dinç ve iyi hissedeceğinizi de belirtmeden geçmemeliyiz.

■ Kemik sağlığını destekleyen maden suyunun tüketimi abartılmazsa, ergenlik döneminde içilmesi, sağlıklı kemiklere sahip olmayı olanaklı hale getirir, diş sağlığının iyi olmasına da katkıda bulunur. Bunun yanında, yaşlıların kemik erimesi probleminin önüne geçmesi dolayısı ile de maden suyu tüketimi önerilmektedir.

■ Kirli kanın vücuttan atılımına katkıda bulunan maden suyunun faydaları arasında kötü kolesterolü düşürmek ve dolayısı ile kalp krizi riskini azaltıp, kalp hastalıklarını önlemek de yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası