Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Bizlerin en büyük yanlış bilgilerinden bir tanesi, maden suyu içmek istediğimizde, marketten aldığımız meyveli sodanın, maden suyunun yerini tutması. Oysa ki durum hiç de sandığımız gibi değil. İçeriğinde Potasyum, Sodyum, Magnezyum ve Kalsiyum gibi çok sayıda mineral bulunduran maden suyunun faydaları, gerçek ve sade olanında gizli. Sizlere maden suyunun faydaları nelerdir sorusunun yanıtlarını ilerleyen bölümlerde aktaracağız. Ancak düzenli kullanım gerçekleştirmeniz gerektiğini, yani maden suyunu düzenli kullanmanız gerektiğini belirtelim.

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

■ İçeriğinde yüksek miktarda Kalsiyum bulunduran maden suyunun faydaları arasında, sağlıklı kemik gelişimi yer almaktadır. Kemikler üzerindeki en önemli mineral Kalsiyum’dur. Bu nedenle maden suyu tüketerek, dişlerinizi ve tırnaklarınızı da güçlendirebilirsiniz.

Maden suyunun faydalarından bir diğeri de zayıflamaya olan katkısıdır. Maden suyu bunu, metabolizmayı hızlandıran etkisi ile gerçekleştirir. Bu nedenle gün içerisinde tüketeceğiniz gazlı içeceklerin yerine maden suyunu içmeniz önerilir.

■ Maden suyunun içeriğinde silika parçacıkları yer almaktadır. Silika parçacıkları cilt güzelliği için gerekli olan kolajen üretimine katkıda bulunur. Kolajen üretimini gerçekleştirebilen cilt daha esnek olur. Kırışıklıklar ve lekeler azaltılır. Cildinizin daha parlak ve sağlıklı olması için maden suyunu içebileceğiniz gibi, tonik olarak da kullanabilirsiniz.

■ Saçlarınız güneşin ve hava kirliliğinin zararlı etkilerinden dolayı yıpranabilir. Bu duruma da maden suyunun faydaları ile çözüm bulabilir, saçlarınızı maden suyu ile yıkayabilirsiniz. Böylece saçlı derinin pH seviyesini yükseltir, saçlarınıza kaybettiği parlaklığı geri kazandırır ve saçlarınızı onarabilirsiniz.

■ Maden suyunun içeriğinde bulunan Potasyum, beyinde bulunan elektrolitlerin bir parçası niteliğindedir. Dolayısı ile hafızayı güçlendirir, odaklanmayı arttırır. Bununla da kalmaz zihin yorgunluğunu giderir. Bu nedenle günde bir bardak maden suyu tüketmeniz önerilmektedir.

■ Magnezyum ve Potasyum içeriği yüksek olan maden suyu kas sisteminin sağlığını da güçlendirmektedir. Spor yapanlara kas geliştirmeleri adına protein tozu verilir. Ancak bu tozların sağlığa zararları uzmanlar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Ancak aynı durum maden suyu için geçerli değildir. Bu nedenle kas sağlığı için düzenli olarak maden suyu da tüketmelisiniz.

■ Vücuttaki yağ oranını düşüren dolayısı ile de kolesterol üretimini baskılayan maden suyunun faydaları arasında, kolesterole bağlı olarak gelişen kılcal damar tıkanıklığı ve tansiyon gibi problemlerin önlenmesi de yer almaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.