Köpek Balığı Kıkırdağı Neye Yarar?

Köpek balığı kıkırdağı, içeriğinde Mukopolisakkarit bulundurmakta. Ve bu içerik sayesinde, köpek balığının bağışıklık sistemi oldukça güçlü durumdadır. Pek çok hastalık için şifa kaynağı olduğu da bilinen köpek balığı kıkırdağının faydaları arasında sadece bağışıklık sistemini güçlendirmek de yer almamaktadır. Peki köpek balığı kıkırdağı neye yarar? Yazımızın ielrleyen bölümlerinde, sorunun yanıtı olan hastalıkları bulabileceksiniz.

Köpek Balığı Kıkırdağı Neye Yarar?

■ Köpek balığı kıkırdağının faydaları arasında ilk olarak kılcal damar oluşumunu önlemesinden söz etmemiz gerekir. Kılcal damar oluşumunun önlenmesi şu anlama gelir: Tümör oluşumu önlenmiş olur. Ancak bu noktada şunu da belirtmeden geçmemeliyiz: Kalp hastası olanlar; ya da hamile kadınların, sadece bu etkisi dolayısı ile dahi olsa, köpek balığı kıkırdağı kullanmaması gerekmektedir.

Balığın Sağlığa Faydaları

■ Cilt problemlerini gideren köpek balığı kıkırdağının faydaları arasında yer alan bir diğer detay ise, cildi serbest radikallerden korumasıdır ve bu etkisi dolayısı ile cilt kanserinden koruduğunu da belirtmeden geçmemeliyiz.

■ Düşük kan değerlerinin köpek balığı kıkırdağı sayesinde yükselmesi de mümkün. Özellikle trambosit, Lökosit Eritrosit değerleri, kıkırdağın içeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde yükseliş göstermektedir.

■ Kan değerlerinin yükselmesi, özellikle Kemoterapi hastaları için önemlidir. Şöyle ki, kemoterapi alan hastaların kan değerleri düşmekte, bu durum hastalarda, tedavinin yan etkilerinin oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenden dolayı, zamanı geldiğinde hastaların, yeni bir kemoterapi kürüne başlayamamaları durumu söz konusu olur. Ancak köpek balığı kıkırdağının kan değerlerini yükseltmesi dolayısı ile, düşük enerji seviyesinin de artması durumu söz konusu olacağından, kemoterapinin yan etkileri en aza indirgenmiş olur.

Ve Karşınızda Zencefilli Havuç Suyu

■ Şeker hastalığının tedavisine katkı sağlayan köpek balığı kıkırdağının faydaları arasında, yaraların daha kısa zamanda iyileşmesi ve kan damarlarındaki tıkanıklıkların giderilmesinden de söz etmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası