Kol Ağrısının Nedenleri Ve Sol Kol Ağrısı

kol ağrısının nedenleriBu yazımızda sizlere kol ağrısı ile ilgili bilgiler aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Kol ağrısı neden olur, kol ağrısı neden kaynaklanır; ve kol ağrısının nedenleri nelerdir şeklindeki sorularınızın yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de aklınızda, kol ağrısının nedenleri nelerdir, kol ağrısı neden kaynaklanır, ya da kol ağrısı neden olur şeklinde bazı sorular var ise, hiç zaman kaybetmeden kol ağrısının nedenlerine bakalım:

Kol ağrısı neden olur? Kol ağrısı neden kaynaklanır? Kol ağrısının nedenleri nelerdir? Kol ağrısının nedenleri arasında pek çok şeyden söz etmek mümkündür. Kas yırtılması, sinir sıkışması, kas çekilmesi, kas gerinmesi… gibi pek çok etkenin kol ağrısına neden olabileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Kol ağrısına neden olan diğer unsurlardan da söz etmek istersek: romatizmal rahatsızlıklar, iltihabik durumlar, eklemlerde meydana gelen bir takım problemler kol ağrısının nedenleri arasında sayılabilmektedir.
Kol ağrısının nedenlerinden söz ederken, kol ağrısının hangi kolda olduğunun da öneminin bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Örneğin sağ kol ağrısı, belirttiğimiz nedenlerden dolayı meydana gelmiş olabilir. Sol kol ağrısı da belirttiğimiz nedenlerden ileri gelebilir. Ancak sol kol ağrısının, bilinmesi gereken bir nedeni daha olabilir…
Sol kol ağrısı, eğer aniden ortaya çıktı ise, bu durum, ”Birden bıçak gibi bir ağrı saplandı koluma” şeklinde tabir ediliyorsa dikkatli olunması gerekmektedir. Sol kol ağrısı eğer bu şekilde gerçekleşmiş ise, bu durum, bir kalp probleminin işareti olabilir, ve mutlaka ciddiye alınması gerekmektedir. Sol kol ağrısının en çok bilinmesi gereken nedeni koroner kalp damarları tıkanıklığıdır, ve bu nedenle sol kol ağrısının, kalp krizi belirtisi olabileceği unutulmamalı, durum, telaş yapılmadan, bir doktora yansıtılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası