Kimler Maydanoz Kürü Yapmalıdır İbrahim Saraçoğlu Bizler İçin Açıklıyor

Kimler Maydanoz Kürü Yapmalıdır İbrahim Saraçoğlu Bizler İçin Açıklıyor

İbrahim Saraçoğlu, sağlıklı yaşam için kişilere, bitkisel kürler veren profesörlerimizden bir tanesi. Sağlıklı yaşamı doğal bir şekilde, şifalı bitkilerle yaşamak isteyen kişiler, Profesör İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği bitkisel kürlerden faydalanabilirler. ibrahimsaracoglu, hastalıklar geçiren; ve geçirdikleri bu hastalıkların ardından iyileşen, ancak iyileşmesine karşın kendisini halen hastalığın etkisi ile yorgun hisseden kişiler için maydanoz kürünü öneriyor. Maydanoz kürü, hastalıklar sonrasında, kendini halen yoğun hisseden kişilerin dirençlerine kavuşmalarına yardımcı oluyor.
Profesör İbrahim Saraçoğlu, maydanoz kürünün her daim, tek başına etkili olmayabileceğini de belirtiyor. Bazı şikayetler için maydanoz kürünü uygulamak faydalıdır, ancak maydanoz kürü içerisindeki bir takım maddelerin, bazı hastalıklar için ortaya çıkartılması gerektiğinde, daha farklı takviye bitkilerden de faydalanmak gerekebiliyor.

Maydanoz içerisindeki maddeleri etkinleştiren bazı takviyeleri, şu şekilde sıralayabiliriz: tere, limon suyu, ıspanak… Ancak, maydanoz kürü için etkili olmasını umduğunuz, tere, ıspanak ya da limon suyunu da belirli ölçülerde tüketmeniz gerekmektedir. Kullanılacak olan takviye besinlerin, ölçülerinin gerektiği şekilde olmaması durumunda, uyguladığınız maydanoz küründen olumsuz da etkilenebilmeniz söz konusu olabilir.
Kimler maydanoz kürü yapmalıdır sorusuna cevap veren ibrahimsaracoglu, Hepatit B hastalığı olan kişilerin, dönem dönem maydanoz küründen faydalanmaları gerektiğini belirtiyor. Maydanoz kürü, Hepatit B sorunu yaşayan kişilerin bağışıklık sistemlerini, Hepatit B’ye karşı güçlendiriyor. Maydanoz kürü, hepatit B virüsünün kendisini göstermesini engelleyici bir özelliğe sahiptir. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, Hepatit B ya da Hepatit C sorununuz var ise, lavanta da sizin işinizi, tüm diğer kürlerden daha kolay bir şekilde yoluna koyma özelliğine sahiptir.
Maydanoz kürü, hamilelik döneminde kullanılacaksa, çok dikkatli olmak gerekmektedir. Düşük tehlikesi yaşayan gebelerin, hamilelik dönemlerinde kesinlikle maydanoz kullanmaları önerilmemektedir. Maydanozun yapraklarında bulunan bir takım maddeler, hamileler için zararlı olabilir; ve düşüğe neden olabilirler. Bu nedenle, diğer yararlarını da bir kenara bırakarak, hamile iken maydanoz küründen uzak durulması gerekmektedir.
Kimler maydanoz kürü yapmalıdır sorusuna verilebilecek bir başka cevap da, mantar tedavisi uygulayan kişilerdir. Mantar sorununuz var ise, ve bu sebepten dolayı da doktorunuz size mantar tedavisi vermiş ise, mutlaka maydanoz küründen faydalanmanız gerekmekte demektir. Maydanoz içerisinde yer alan maddelerden sekiz tanesinin mantar yok edici özelliği bulunduğunu belirtmek durumundayız. Bu nedenle, mantar tedavisinde taze maydanoz kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.