Kıl Batması İçin Ne Yapmalı?

Pek çok kadın, ve erkek zaman zaman kıl batması problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu problem genellikle, kıl alma yöntemleri arasında yer alan jilet kullanımı ortaya çıkmaktadır. Acısı ise dillere destan olup, giderilmemesi halinde kıl batması ameliyatına kadar varan sonuçları bulunmaktadır. Peki kıl batması ameliyatına maruz kalmamak için, kıl batması nasıl geçer, ya da kıl batması için ne yapmalı sorularının yanıtlarını öğrenmek ister misiniz? Yazımız içerisinde bu soruların yanıtlarını öğrenebileceksiniz.

Kıl Batması İçin NE yapmalı?
Kıl Batması Nasıl Geçer?

• Karbonatlı su hazırlayarak, kıl batmasının olduğu bölgeyi bu su ile silebilirsiniz. Bunun için bir bardak suya bir kaşık karbonat eklemeniz gerekmektedir. Kıl batmasının olduğu bölgeye uygulayacağınız karbonatlı suyun, bölgeye teması için pamuktan yardım almalı, ve ortalama beş dakika bekletip, sonrasında da bölgeyi ılık su ile durulamalısınız. Bu uygulamayı kıl batmasını giderebilmek için günde ortalama dört kere gerçekleştirmelisiniz.

• Kıl batması için yapılabileceklerden bir diğeri de, haftada iki kere gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır. Bunun için iki tane aspirin bir kaşık suyun içerisinde, macun kıvamını alacak şekilde eritilir. Karışım içerisine bir çay kaşığı bal eklenir. Ve elde edilen karışım kıl batmasının olduğu bölgeye uygulanarak, on dakika bekletilip, sonrasında da bölge ılık su ile durulanır.

• Kıl batmasının olduğu bölgeye günde üç sefer, ılık çay poşeti uygulayarak üç dakika bekleyebilirsiniz.

• Bir pamuğa alacağınız elma sirkesini günde iki kere kıl batması olan bölgeye uygulayabilir, bir müddet beklemenin sonrasında ise bölgeyi durulayabilirsiniz.

• Kıl batması için haftada iki sefer gerçekleştirmeniz gereken uygulamalardan biri de şu şekildedir: Yarım kase zeytinyağının içerisine bir kase şeker karıştırılır. Ardından bu karışıma onar damla lavanta, ve çay ağacı yağı da ilave edilir. Elde edilen bu karışım, kıl batmasının olduğu bölgeye uygulanır; ve yuvarlak hareketlerle bölgeye masaj yapılması sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası