Kene Isırması Ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Belirtileri

Bu yazımızda sizlere, kene ısırması sonucunda meydana gelen kırım kongo kanamalı ateşi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Kırım kongo kanamalı ateşi belirtileri ile ilgili bilgi sahibi olacağınız yazımızda, kırım kongo kanamalı ateşi riski ile karşı karşıya olduğunuz zamanlarda, kene ısırması sonrasında meydana gelen kırım kongo kanamalı ateşi ile ilgili bilgileri öğrenme şansına sahip olmuş olacaksınız.

Kene ısırması sonrasında kendisini gösteren kırım kongo kanamalı ateşi, kırım kongo kanamalı ateşi belirtilerini, bir gün ile üç gün arası bir zaman diliminde vermektedir. Ancak, üç gün içerisinde kırım kongo kanamalı ateşi belirtileri ile karşılaşmamanızdan dolayı da kırım kongo kanamalı ateşi ile karşı karşıya olmadığınızı düşünmemelisiniz. Kırım kongo kanamalı ateşi belirtileri, kene ısırması olayından dokuz gün sonra da kendisini gösterebilmektedir.
Kırım kongo kanamalı ateşi hastalığının, sadece kene ısırması sonucunda gelişmediğini ise, sitemizde yayınlanan daha önceki yazılarımızda sizlere anlatmıştık. Kırım kongo kanamalı ateşi olan bir hayvan, ya da insan ile, kan teması; ya da vücut salgısında bir temasın gerçekleştirilmesi durumunda da kırım kongo kanamalı ateşi bulaşabilir, fakat bu gibi durumlarda kırım kongo kanamalı ateşi belirtileri, beş gün ile on üç gün arasında uzun bir zamanda kendisini gösterebilir.
Kırım kongo kanamalı ateşi belirtileri, kene ısırması sonrasında şu şekilde gelişebilir: kollarda ve bacaklarda ağrı, baş ağrısı, ateş, iştahsızlık, halsizlik… Kırım kongo kanamalı ateşi belirtileri arasında, kusma ile birlikte bulantının da yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Kırım kongo kanamalı ateşi belirtilerinden bir diğeri de karın ağrısıdır. Gözlerde bulanık görmek, yüzde kızarıklık, yüzün belli noktalarında kanlanma gibi durumlar da kırım kongo kanamalı ateşi belirtileri arasında yer almaktadır. Yüzde meydana gelen kanamalar kırım kongo kanamalı ateşi belirtileri arasında yer alırken, bu kanamaların vücudun herhangi bir yerinde kendisini morluk olarak göstermesi de muhtemeldir. Kırım kongo kanamalı ateşi belirtilerinden bir diğeri de, burun, ya da diş eti kanamalarıdır. Kırım kongo kanamalı ateşi genel olarak karaciğeri etkilerken, daha ağır durumlarda, akciğer, ve böbrekler de kırım kongo kanamalı ateşinden etkilenebilmektedir.
Son iki hafta içerisinde, kene ısırması, ya da kırım kongo kanamalı ateşinin bulaşacağı bir durum ile karşılaşan kişiler, eğer ki kırım kongo kanamalı ateşi belirtileri ile karşılaşıyorlarsa, hemen en yakın sağlık kuruluşuna giderek önlem almaya çalışmalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası