Kemik Sağlığı Nasıl Korunur? Kemik Sağlığı İçin Gerekli Vitaminler

Bu yazımızda sizlere, kemik sağlığı nasıl korunur sorusunun yanıtlarından; ve kemik sağlığı için neler yapmalıyız sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kemik sağlığı nasıl korunur sorusunun yanıtları, ve kemik sağlığı için neler yapmalıyız sorusunun yanıtları arasında yer alan, kemik sağlığı için gerekli vitaminlere yazımız içerisinde ulaşabileceğinizi belirterek, gerekli bilgileri sizlere aktarmaya başlayalım:

Kemik sağlığı nasıl korunur sorusunun yanıtları arasında yer alan kemik sağlığı için gerekli vitaminler arasında ilk sırada, kalsiyum, sonrasında ise D vitamininden söz etmemiz gerekmektedir. Bir mineral olan Kalsiyumu alabilmek için tüketilmesi gereken besinleri şu şekilde sıralayabiliriz: Brokoli, nohut, yumurta, balık, ayçiçeği çekirdeği, zeytinyağı… Kemik sağlığı için neler yapmalıyız sorusunun yanıtları arasında, bolca, koyu yeşil renkli, lifli besinlerin tüketilmesi gerektiğinden söz etmemiz gerekmektedir. Kemik sağlığı için gerekli vitaminler arasında, bir başka mineral Magnezyum’dan da söz etmek gerekmektedir. Unutmamalısınız ki, kemik sağlığı için kalsiyum alıyorsanız, onu mutlaka magnezyum ile desteklemeniz gerekmektedir. Bol miktarda D vitaminini de güneşten alabilirsiniz.
Kemik sağlığı için, içeriğinde Sülfür bulunan besinlerin de tüketilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Soğan ve sarımsak, kemik sağlığı için neler yapmalıyız sorusunun yanıtları arasında yer alan, yenilmesi gereken diğer sebzelerdir. Kemik sağlığı için gerekli vitaminler arasında yer alan kalsiyumun alınması sırasında, içeriğinde buğday bulunan şeyleri tüketmemeye de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni, nasıl ki Magnezyum kalsiyum emilimini kolaylaştırıyorsa, buğdayın da zorlaştırıyor olmasıdır.
Kemik sağlığı nasıl korunur sorusunun yanıtları arasında, kemik sağlığı için gerekli vitaminler arasında yer alan Kalsiyumun tüketimi sırasında, Fosfordan uzak durulmasının gerekliliğine de dikkat çekmemiz gerekmektedir. Fosfor, vücutta var olan kalsiyumu dışarı atan bir özellik göstermektedir. Kahveden, ve meşrubat tüketiminden de uzak durulması gerektiğini unutmamalıyız. Vücuttan kalsiyumun atılımına neden olan bir diğer besin grubu ise, hayvansal proteinlerdir. Kemik sağlığı nasıl korunur diyenlerin, hayvansal proteinlerden de uzak durmaları gerekmektedir.

Latest Comments
 1. defne alara

  ay ödevimden 100 aldım ve 3 yıldız ve 5

  • pelin

   aynen

   • elifnas

    kesinlikle süper herkesin denemesi gerekiyor. süperin üzerinde yapmışlar.dersimden inşallah 100 alırım.

 2. kudret

  kısa bilgiler yazıyorum uzun çıkıyor

 3. sevval

  güzel benc e

 4. ezaey

  aradığım şey değil uzun ama güzel deftere geçiremem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası