Karbonatlı Suyun Faydaları

Karbonatlı Suyun Faydaları

Karbonatlı su, son zamanlarda adı herkes tarafından duyulan bir içecek ve pek çoğumuzun bilmediği önemli detay ise şu: karbonatlı su, normal karbonat ile değil, eczanelerde satılan İngiliz karbonatı ile satılırsa sağlıklı. Peki karbonatlı suyun faydalarının ne kadarını biliyoruz? Günde sadece bir bardak karbonatlı su içmek bile ne gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır, bundan haberimiz var mı? Bilgileri detaylı olarak sizlere ilerleyen bölümlerde aktaracağız.

Karbonatlı Suyun Faydaları

Vücudun pH seviyesini dengeleyen karbonatlı su, bu sayede aslında vücudun asit seviyesini dengeler ve bu da pek çok hastalıktan korunmamızı ve sağlıklı zayıflamamızı olanaklı hale getirir. Hemen, bir bardak karbonatlı su içmek için geçerli nedenlerimizi öğrenmeye başlayalım.

■ Gerek hava kirliliği, gerekse de tüketmiş olduğumuz organik olmayan besinler, vücudumuzda zehirli maddelerin; yani toksinlerin birikmesine neden oluyor. Bu toksinler ilerleyen zamanlarda hastalıklara dönüşüyor ki bu hastalıkların en bilinenleri arasında kanser ilk sırada yer alıyor. Karbonatlı bu içmek ise söz konusu toksinlerin vücudumuzdan hızlı bir şekilde uzaklaşmasını olanaklı hale getiriyor.

■ Karbonatlı suyun faydaları arasında zayıflamanın da yer aldığından söz etmiştik. Bunun için yemeklerden bir saat önce bir bardak karbonatlı su içmek gerekiyor. Böylece metabolizma; buna bağlı olarak da sindirim sistemi hızlanmış oluyor ve zayıflama kaçınılmaz hal alıyor.

■ Karbonatlı suyun faydalarından bir diğeri de yağ yakıcı etkisi. Bildiğimiz gibi zayıflarken vücudumuzun yağdan kayıp yaşaması gerekiyor; kastan değil. Bu süreçte de etkisi bulunuyor ve sağlıklı ve kalıcı zayıflamayı olanaklı hale getirmiş oluyor.

■ Kanser hücreleri vücudun asidik olması halinde gelişiyor. Ancak karbonatlı su asidik ortamın gelişmesine engel oluyor. Dolayısı ile karbonatlı su içmek, günde bir bardakla bile kanserden koruma etkisi gösterebiliyor.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.