Kanserden Korunma Yolları Nelerdir?

Her uzman, kanserden nasıl korunuruz ve kanserden korunma yolları nelerdir sorularının yanıtlarını kendine göre bizlere aktarmakta. Biz de ilerleyen bölümlerde kanserden korunma yollarından söz edeceğiz. Çağımızın hastalığı olan ve her geçen gün yayılmaya devam eden kanserden korunmak için aslında bazı küçük noktalara dikkat etmek yeterli. İşte bu noktada bilinmesi gereken basit ama önemli ayrıntılar:

Kanserden Korunma Yolları Nelerdir?
Kanserden Nasıl Korunuruz?

Kanserden korunma yollarından ilki, bulaşık makinesinden çıkartmış olduğunuz temiz tabak, bardak ya da çatalları sirkeli ya da limonlu su ile silmekten geçiyor. Çünkü bulaşık makinesinde kullanmakta olduğunuz deterjanlar petrol ve petrol atıkları içeriyor. Her ne kadar yıkansalar da bu kalıntılar bulaşıklarımızın üzerine yapışık halde kalıyor. Temiz olsalar da siz bu eşyalarınızı mutlaka silmelisiniz.

■ Kanserden nasıl korunuruz sorusunun yanıtları arasında, deterjan kullanımını olabildiğince az gerçekleştirmek de yer alıyor. Çünkü deterjanların tamamı kimyasal içeriğe sahip. Siz deterjan kullanarak temizlediğiniz her şeyi, ne kadar durulasanız da, kimyasal kalıntılar üzerlerinde kalıyor. Bu nedenle, vücut sabunu olarak da elinizden geldiğince fıstık yağı, zeytinyağı ya da defne sabunu kullanmalısınız. Yani kullandığınız sabunlar gerçek, bitkisel sabunlar olmalı.

■ Kanserden korunma yolları nelerdir sorusunun yanıtları arasında anne karnındaki bebeklerden de söz etmek gerekiyor. Bebeğin bağışıklık sisteminin zehir ile bozulmaması gerek. Bu nedenle anne adaylarının balık ağırlıklı beslenmesi ve haftada iki kez de kırmızı et tüketmesi öneriliyor. Dünyaya henüz gelmeye hazırlanan bir bebeğin sağlıklı olarak doğmasının size bağlı olduğunu unutmamalısınız.

■ Balık çocuklar için de çok önemli. Çpcuklarınız için haftada iki sefer, içerisinde zerdeçal, sarımsak, soğan ve mevsim sebzelerinin de bulunduğu balık çorbası hazırlayabilir ve böylece en değerli varlığınızın bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

■ Kanserden korunma yollarından bir diğeri de televizyondan uzak durmak. Sadece televizyon da değil, radyasyon yayan tüm cihazlardan uzak durmalısınız çünkü sizi kansere kronik olarak yaklaştıran en önemli unsur radyasyondur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası