Soğan Kürü Faydaları – Nasıl Yapılır – Adet Söktürücü

Soğan Kürü Faydaları – Nasıl Yapılır – Adet Söktürücü

Soğan kürü, yakın zaman öncesine kadar televizyonlarda özellikle İbrahim Saraçoğlu tarafından sıklıkla anlatılıyordu. Bu dönemler kürü uygulayanlar faydasını gördüler. Ki zaten Saraçoğlu tarafından verilen pek çok kürün faydalı olduğu hepimiz tarafından görüldü ve dile getirildi.

Günümüzde bahsi geçen programlara eskisi kadar ilgi yok. Zaten bu programlar artık televizyonlarda eskisi kadar sık da yapılmıyor. Ancak hala biliniyor ki soğan kürü özellikle kadınların doğurganlığı üzerinde çok faydalı. Dolayısı ile arama motorları üzerinde sıklıkla bulunmaya çalışılıyor.

Hatta İbrahim Saraçoğlu’nun videoları dönüp dönüp tekrar izleniyor. Biz de bu nedenle sizlere soğan kürü hakkında sahip olmak istediğiniz bilgileri detaylı şekilde anlatmaya karar verdik. Herhangi bir tedavi görüyorsanız, kürü uygulamaya başlamadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın.

Ancak eğer bir ilaç kullanımı gerçekleştirmiyorsanız soğan ile yapacağınız bu kürün size hiç bir zararı bulunmayacaktır. Fakat dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta da yok değil: kürü mutlaka belirtildiği şekilde uygulamak… Aksi halde faydalarından yararlanamayabilirsiniz.

Soğan Kürü Faydaları

Soğan kürü faydaları, biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi en çok kadınların doğurganlığı üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Fakat sadece bununla sınırlı olduğunu söylersek yanıltıcı olur.Çünkü soğan doğal bir antibiyotiktir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Dolayısı ile faydaları saymakla bitmez. Gelin maddelendirelim…

Soğan Kürü Yararları

Soğan Kürü Faydaları

■ Soğan kürü faydaları arasında ilk sırada miyom ve çikolata kistine karşı tedavi edici özelliğinden söz etmek gerekir.

■ Adet düzensizliğini giderir.

■ Vajinal akıntıları önler.

■ Daha çok ergenlik döneminde görülse de adet dönemlerinde de ortaya çıkan,cilt yüzeyindeki akne ve iltihaplı sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur.

Menopoz belirtilerini en aza indirgemek için öneriler arasında soğan kürünün de yer aldığını unutmayın. Kür bu dönemde düzenli olarak kullanılırsa çok etkilidir.

■ Kıl dönmesi tedavisine yardımcı olur.

■ Hamile kalmayı kolaylaştırır

■ Soğanın antibiyotik etkisi dolayısı ile iltihabik ve bakteriyel durumlarında kullanılabilir.

■ Vücut dolaşımını düzenleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir.

■ Prostat iltihaplanmalarını tedavi ederek bölge ile ilgili ağrıları azaltır.

■ Balgam söktürücüdür

■ Vücuttaki yağlanmayı azaltarak zayıflamaya yardımcı olur.

■ Boğaz ağrısı,grip ve soğuk algınlığı gibi sorunların çözümüne katkı sağlar.

■ Sakinleştirici özelliği nedeniyle uykusuzluk ve stres gibi problemlerin çözümüne yardımcı olur.

■ Sinüzit tedavisinde kullanılabilir.

Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Soğan kürü nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını iyi anlamalı ve kürü buna göre uygulamalısınız. Aksi halde istediğiniz faydaları elde edemeyebilirtsiniz. İşte bu aşamada yapmamız gerekenler:

Soğan Kürü Yapılışı

Soğan Kürü Nasıl Yapılır

İçerisinde klor bulunmayan, yaklaşık bir bardaklık suyu kaynatıyoruz. Bir bardak su ortalama 250 ml gelmektedir. Suyumuzun kaynamasını beklerken bir adet orta boy yemeklik kuru soğanın en dışındaki açık kahverengi ince kabuğunu soyuyor ve soğan kürü için dörde ya da altıya bölüyoruz.

Kaynamakta olan suyun içine, kabuğunu soyarak parçalara böldüğümüz soğanı atıyor ve kaynamaya devam etmesi için bırakıyoruz. Beş dakika kaynamasını sağlıyoruz. Kaynayan soğanlı suyu ocaktan alıyor ve ılıması için bir kenarda bekletiyoruz.

Kaynattığımız su ve soğan karışımı ılıdıktan sonra, suyu süzerek soğanından ayırıyor ve öğle yemeğimizi yemeden 10 dakika önce, hazırladığımız soğan suyunu ılık bir şekilde içiyoruz. Soğan kürünü, aynı şekilde hazırlayarak, akşam yemeğinden 10 dakika önce de içiyoruz.

Ancak unutmayın, öğlen hazırladığınız soğan suyunu akşam da içmiyorsunuz. Akşamki soğan suyunu taze olarak yeniden hazırlamamız gerekiyor. Aksi halde etkilerinden yararlanma olasılığımız azalıyor.

Soğan kürünü onbeş gün boyunca düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken başka bir konu da, kür için kullanacağınız soğanın kırmızı ya da mor olmaması gerektiğidir. Kırmızı ve mor soğan, amacınıza uygun değildir.

Sağlıklı yaşam diyeti için uygulayacağınız bu kür, sizi sağlığınıza kavuşturacaktır. Özellikle kadınlar için belirtilmiş olan bu soğan kürünü yapmaktan çekinmeyiniz.

Soğan suyu kürünün adet döneminde uygulanmasının da bir sakıncası bulunmamakla birlikte, bir faydasının da bulunmadığını hatırlatarak uygulayacağınız ikinci soğan suyu kürünün, adet döneminizin on gün öncesinde uygulanması gerektiğini belirtmeyi de unutmamalıyız.

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Ne zaman İçilmeli?

Hamile kalmak için soğan kürü ne zaman içilmeli sorusuna yanıt arıyorsanız, sizi öncelikle tüp bebek yöntemine başvurmak yerine doğal yöntemleri tercih etmeniz dolayısı ile tebrik ediyoruz. Peki planlı bir hamilelik başlangıcı için kürü ne zaman uygulamaya başlamalısınız?

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Ne Zaman İçilmeli

İlk olarak, adet döneminizin bitmesinin sonrasındaki 7. gün soğan kürüne başlamalısınız. Kürü 15 gün uygulamanızın sonrasında bırakmalı ve yeni adet dönemini beklemelisiniz. Ardından bu dönem bitmeli ve diğer adet döneminin başlamasına 10gün kala soğan kürüne yeniden başlamalısınız.

Son yapacağınız ikinci kürü 15 gün değil; 5ya da 7gün yapmalısınız. Adet döneminde de soğan kürüni uygulamanızın hiç bir sakıncası yoktur. Ama faydası da olmayacağını belirtmek isteriz. Hamilelik özellikle kadınların en büyük umududur. Soğan küründen umudunuz varsa, kürü belirtilen zamanlarda yapmalısınız.

Tamamlamanızın sonrasında ise kür zincirine incir kürü ile devam etmeniz gerekiyor. Yapmış olduğunuz kür sonuçlarını konu altına yorum olarak bizlerle paylaşırsanız mutlu oluruz.

Soğan Kürü Ne İşe Yarar?

Soğan kürü ne işe yarar sorusunun yanıtları soğan kürü faydaları ile benzerdir. Vücudun zararlı maddelerden arınmasını,antibiyotik işlevi ile sağlayan soğan, cilt sağlığından depresyona kadar pek çok soruna iyi geliyor.

Soğan Kürünün Faydaları

Soğan Kürü Ne İşe Yarar

Kürü son dönemlerde genellikle zayıflamak için kullananların bağışıklık sistemleri de güçleniyor. Dolayısı ile hastalıklara karşı korunduklarını da fark ediyorlar.

Adet Söktürücü Soğan Kürü

Adet söktürücü soğan kürü uygulamasını özellikle adet düzensizliği olan kadınların 6 ayda bir yapmaları gerekir. 15 gün düzenli uygulanacak olan kürün, hergün aynı saatlerde uygulanması çok önemlidir. Tamamlanmasının ardından ise genellikle 3 – 4gün içerisinde adet kanaması başlayacaktır.

Fakat bu noktada her insanın vücudunun farklı yapıda olduğunu ve adet kanamasının başlayacağı zamanın kişiden kişiye değişebileceğini de belirtmek isteriz.

Adet Düzensizliği İçin Soğan Kürü Kullananlar

Adet düzensizliği için soğan kürü kullananlar bu konu hakkında yorumlarını bizlerden esirgemiyorlar. İlk olarak belirttikleri şey, daha kürü yaparken adet kanamasının başladığı… Ancak kanama şiddetinin her zamankinden daha fazla olduğu. Bu durumdan korkanlar da yok değil.

Ancak soğan kürü rahmi temizlemesi dolayısı ile kanama şiddetini ilk günler arttırabilir. Bu duruma, adet gecikmesinin de sebep olabileceğini belirtmek isteriz. Rahim içerisinde toplanan pis kanın, adet sökmesi dolayısı ile birden boşalması durumu da mümkündür. Ancak zaman içerisinde kanama miktarı azalacaktır.

Soğan Kürü Adet Söktürürmü?

Soğan kürü adet söktürürmü sorusundan olumsuz yanıt alan kullanıcı olduğunu neredeyse görmedik. Hatta kanamanın şiddetli olduğundan yakınanlar bulunuyor. Dolayısı ile bu kür tam anlamıyla adet söktürücüdür diyebiliriz.

Fakat var sayalım ki menopoza girdiniz. Bu aşamada da kürün adet söktürmesini bekleyemezsiniz. Böyle bir durum zaten hiç bir kadının menopoza girmemesi anlamına gelir ki söz konusu değildir. Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi her kadının bünyesi bir diğerinden farklıdır.

Bu nedenle kullanımlarından elde edecekleri faydalar da aynı değildir. Genel olarak baktığımızda, vereceğimiz genel yanıt ile elbette kürün adet söktürücü etkisinden yararlanabilirsiniz. Adet düzensizliği, adet gecikmesi sorunlarınız kronik ise gecikme olmasını beklemeden de kürün kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

Eski Yorumlar
  1. feyzal
    • Almina
  2. Anonim
  3. hafize
  4. rose
    • ebru

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.