Doğadan Gelen Soğan Kürü Bayanlar İçin

Doğadan Gelen Soğan Kürü Bayanlar İçin

Sağlıklı yaşamı yaşam tarzı haline getirmiş olan kişiler, her gün televizyonlarda farklı sağlıklı yaşam uzmanlarından çeşitli kür tarifleri almakta ve bu kürleri uygulamaktadırlar. Söz konusu bu kürler arasında soğan kürü ve soğan suyu küründen de söz etmeden geçmemeliyiz. Pek çok televizyon programında görebileceğimiz sağlıklı yaşam ve fitoterapi uzmanları, kişileri kendisine inandırabilen, doğal ve doğal olduğu kadar da bilgisinden sual edilmemesi gereken sağlıklı yaşama dair bilgileri bizlere sunmaktadır. Bu uzmanlar: ”evelallah” demekte ve kürlerini, kendilerine inanan ve güvenen insanlar ile paylaşmaktadır. Sağlıklı yaşam kürlerini denemek isteyenlere tavsiyemiz ise şudur: size doğadan ve doğal ürünlerden herhangi bir zarar gelmeyecektir. Yapmanız gereken tek şey, kürleri anlatıldığı şeklin dışına çıkmadan uygulayabilmektir.

Bu yazımızda sizlere, soğan kürü ve soğan suyu küründen bahsedeceğiz. Soğan kürü, kadınların miyom sorunları açısından ve menopoz döneminde yaşadıkları sıkıntılar açısından kendilerine faydalı olabilecek kürlerden bir tanesidir. Bu nedenle, soğan küründen mutlaka faydalanmanızı tavsiye ediyor ve soğan küründen, sizlere bahsetmeye başlıyoruz.

Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır?

İçerisinde klor bulunmayan, yaklaşık bir bardaklık suyu kaynatıyoruz. Bir bardak su ortalama 250 ml gelmektedir. Suyumuzun kaynamasını beklerken, bir adet orta boy yemeklik kuru soğanın en dışındaki açık kahverengi ince kabuğunu soyuyor ve soğan kürü için dörde ya da altıya bölüyoruz. Kaynamakta olan suyun içine, kabuğunu soyarak parçalara böldüğümüz soğanı atıyor ve kaynamaya devam etmesi için bırakıyoruz. Beş dakika kaynamasını sağlıyoruz. Kaynayan soğanlı suyu ocaktan alıyor ve ılıması için bir kenarda bekletiyoruz.

Soğan kürü için kaynattığımız su ve soğan karışımı ılıdıktan sonra, suyu süzerek soğanından ayırıyor ve öğle yemeğimizi yemeden 10 dakika önce, hazırladığımız soğan suyunu ılık bir şekilde içiyoruz. Soğan kürünü, aynı şekilde hazırlayarak, akşam yemeğinden 10 dakika önce de içiyoruz. Ancak, unutmayın, öğlen hazırladığınız soğan suyunu akşam da içmiyorsunuz; akşamki soğan kürü için hazırlanacak soğan suyu da yine taze olarak yapılmalıdır.

Soğan kürünü onbeş gün boyunca düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken başka bir konu da, soğan kürü için kullanacağınız soğanın kırmızı ya da mor olmaması gerektiğidir. Kırmızı ve mor soğan, amacınıza uygun değildir. Sağlıklı yaşam için uygulayacağınız soğan kürü, sizi sağlığınıza kavuşturacaktır; özellikle kadınlar için belirtilmiş olan bu soğan kürünü yapmaktan çekinmeyiniz.

Soğan suyu kürünün adet döneminde uygulanmasının da bir sakıncası bulunmamakla birlikte, bir faydasının da bulunmadığını hatırlatarak, uygulayacağınız ikinci soğan suyu kürünün, adet döneminizin on gün öncesinde uygulanması gerektiğini belirtmeyi de unutmamalıyız

 

Eski Yorumlar
  1. feyzal
    • Almina
  2. Anonim
  3. hafize
  4. rose
    • ebru

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.