Doğadan Gelen Soğan Kürü Bayanlar İçin

Sağlıklı yaşamı yaşam tarzı haline getirmiş olan kişiler, her gün, televizyonlarda, farklı sağlıklı yaşam uzmanlarından çeşitli kür tarifleri almakta ve bu kürleri uygulamaktadırlar. Söz konusu bu kürler arasında soğan kürü ve soğan suyu küründen de söz etmeden geçmemeliyiz. Pek çok televizyon programında görebileceğimiz sağlıklı yaşam ve fitoterapi uzmanları, kişileri kendisine inandırabilen, doğal ve doğal olduğu kadar da bilgisinden sual edilmemesi gereken sağlıklı yaşama dair bilgileri bizlere sunmaktadır. Bu uzmanlar: ”evelallah” demekte; ve kürlerini, kendisine inanan; ve güvenen insanlar ile paylaşmaktadır. Sağlıklı yaşam kürlerini denemek isteyenlere tavsiyemiz ise şudur: size doğadan; ve doğal ürünlerden herhangi bir zarar gelmeyecektir. Yapmanız gereken tek şey, kürleri, anlatıldığı şeklin dışına çıkmadan uygulayabilmektir.

Bu yazımızda sizlere, soğan kürü ve soğan suyu küründen bahsedeceğiz. Soğan kürü, kadınların miyom sorunları açısından; ve menopoz döneminde yaşadıkları sıkıntılar açısından kendilerine faydalı olabilecek kürlerden bir tanesidir. Bu nedenle, soğan küründen mutlaka faydalanmanızı tavsiye ediyor ve soğan küründen, sizlere bahsetmeye başlıyoruz.

Soğan kürü nasıl hazırlanır? İçerisinde klor bulunmayan, yaklaşık bir bardaklık, suyu kaynatıyoruz. Bir bardak su ortalama 250 gram gelmektedir. Suyumuz kaynamak üzere beklenirken, bir adet orta boy yemeklik kuru soğanın, en dışındaki, açık kahverengi ince kabuğunu soyuyor ve kuru soğanımızı, soğan kürü için dörde ya da altıya bölüyoruz. Soğan kürü için kaynamakta olan suyun içine, soğan suyu kürü için sadece en dış kabuğunu soyup böldüğümüz soğanı atıyor ve kaynamaya devam etmesi için bırakıyoruz. Soğan kürü için kaynamakta olan soğan ve suyun, içerisinde bulunduğu kabın kapağını kapatarak, beş dakika kaynamasını sağlıyoruz. Beş dakika kaynayan soğanlı suyu ocaktan alıyor ve ılıması için bir kenarda bekletiyoruz.

Soğan kürü için kaynattığımız su ve soğan karışımı ılıdıktan sonra, suyu süzerek soğanından ayırıyor ve öğle yemeğimizi yemeden 10 dakika önce, soğan suyunu ılık bir şekilde içiyoruz. soğan kürünü, aynı şekilde hazırlayarak, akşam yemeğinden 10 dakika önce de içiyoruz. Ancak, unutmayın, öğlen hazırladığınız soğan suyunu akşam da içmiyorsunuz; akşamki soğan kürü için hazırlanacak soğan suyu da yine taze olarak yapılmalıdır.

Soğan kürünü, onbeş gün boyunca düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken başka bir konu da, soğan kürü için kullanacağınız soğanın, kırmızı ya da mor olmaması gerektiğidir. Kırmızı ve mor soğan, amacınıza uygun soğanlar değildir. Sağlıklı yaşam için uygulayacağınız soğan kürü, sizi sağlığınıza kavuşturacaktır; özellikle bayanlar için belirtilmiş olan bu soğan kürünü yapmaktan çekinmeyiniz.

Soğan suyu kürünün adet döneminde uygulanmasının da bir sakıncası bulunmamakla birlikte, bir faydasının da bulunmadığını hatırlatarak, uygulayacağınız ikinci soğan suyu kürünün, adet döneminizin on gün öncesinde uygulanması gerektiğini belirtmeyi de unutmamalıyız…

Latest Comments
 1. rose

  adetten kaç gün sonra olmalı bu soğan kürü ve vajinal akıntı için iyi mi? gastritt varsa midede başka bir kür önereblr misiniz

  • ebru

   slm kızlar ben uygulayacamda hamile olmak için korkuyorum

 2. hafize

  sogan kurunu uyguladim ama tansiyonumu dusuruyor ne yapmaliym

 3. Anonim

  selam ben 5 gun icdim adet oldum simdi acaba burkib sonra bitdikden sonram icmeliyim yoxsa devam etmeliyim

 4. feyzal

  Soğan kürünu ramazan ayında nasıl kullanabiliriz iftarda sahurda ne şekilde dogru olur acaba bilgilendirirmisiniz??

  • Almina

   Yemek öncesi, ve sonrasında tüketmeniz öneriliyor, aradan geçen zaman uzun olmamalı. İftarı ağır yiyecekler ile tek seferde yapmak yerine, orucunuzu hafif yiyecekler ile açıp, yemek için bir saat ara verir; bu bir saat içerisinde kürün ilk bardağını içerseniz, sonrasında yemek yiyip, ardından da diğer bardağını içebilirsiniz. Böylelikle sindirim sisteminizi de fazla yormamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası