Sağlıklı Yaşam İle İlgili Uzman İsimlerden Açıklamalar

Sağlıklı Yaşam İle İlgili Uzman İsimlerden Açıklamalar

Sağlıklı yaşam uzmanı Profesör Doktorlar, sağlıklı yaşam için dikkat edilmesi gereken şeyler hakkında bizlerle çok değerli bilgiler paylaşıyor. Ve diyorlar ki: ”sağlıklı yaşam için, sağlıklı beslenmek, sağlıklı hareket etmek ve sağlıklı bir ruh haline sahip olmak çok önemli.” Bu püf noktalar arasına şifalı bitkiler tüketmek ve zayıflama kürü uygulamayı da biz ekleyelim ve uzman görüşlerini sizlerle paylaşmaya devam edelim:

Uzmanlar, zayıflamak isteyenler için bir de zayıflama kürü önerisinde bulunuyor: ”Zayıflamak isteyenler, yemek yemeden beş dakika önce, bir tutam dereotu yediğiniz takdirde, sizde bir tokluk hissi uyanacaktır. Ve bu tokluk hissi ile az yediğiniz yemekler, sizin kilo almanızın önüne geçecek; aldığınız kiloları da vermenizi sağlayacaktır.”

Açıklamalarında, doğanın da istenmeyen şekillerde tahrip olduğunu belirten sağlıklı yaşam uzmanları, ”Doğayı yok eden teknolojidir. Oysa ki Allah doğayı bize bir amaç için vermişti; doğa, nizamın ve dengenin sembolüydü. Teknolojiye karşı çıkan insanlar değiliz, biz de bir zamanlar teknolojinin üzerine atlıyorduk; ancak günümüzde teknolojiden uzak durur olduk. Bin yılda elde edilen doğayı bir günde yok ediyoruz. Hatta güneş ışınlarını nasıl alacağımızı bile değiştirdik, 5000 çeşit kanserojen madde ile bize ulaşan güneş, geçmişte adını çok nadir duyduğumuz hastalıkların, günümüzde sıklıkla konuşulmasına sebep oluyor…” dediler.

Sağlıklı yaşam uzmanları, kişilerin yanlış eğitildiğini anlatarak, ”ilkokul eğitimi alan çocuklara yontma taş devrini öğretiyorlar. Oysa ki bu çocuklara şifalı bitkiler ve doğa ile ilgili bilgiler verilmeli. Günümüzde üniversite öğrencileri bile bitkileri tanımıyor. Oysa Avrupa’da her çocuk bitkileri tanıyor ve tüm özelliklerini sayabiliyor. Bu nedenle de daha sağlıklılar. Bize kültürümüz unutturuluyor…” demekteler.

Sağlıklı yaşam uzmanı isimler, yapmış oldukları bu açıklamalar ile hem zayıflamak isteyenler için bir zayıflama kürü önerisinde bulunmuş oldular; hem de şifalı bitkilerin önemini bizlere yeniden hatırlatmış oldular. Bunun yanında, sağlıklı yaşam konusunda da bilgi sahibi olmamız sağlanmış oldu.

Hasta olmamak için sağlıklı yaşamın tercih edilmesi gerektiğini unutmamalı, bir problem varsa dahi önlemini çok küçükken almaya çalışmalıyız. İşte bu nedenle, Avrupa’nın çok az nüfuslu yerlerinde dahi bulunan bitki evlerini ülkemizde de bulabilmeye yönelik isteklerimizi yetkililere sunmalıyız

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.