Sağlıklı Yaşam İle İlgili Uzman İsimlerden Açıklamalar

Sağlıklı yaşam uzmanı Profesör Doktorlar, sağlıklı yaşam için sahip olmamız gereken özellikler hakkında bizlerle, çok değerli bilgiler paylaşıyor. Ve uzmanlar diyor ki: ”sağlıklı yaşam için, sağlıklı beslenmek, sağlıklı hareket etmek; ve sağlıklı bir ruh haline sahip olmak gerekmektedir.” Bu püf noktalar arasına şifalı bitkiler tüketmek ve zayıflama kürü uygulamayı da biz ekleyelim ve uzman görüşlerini sizlerle paylaşmaya devam edelim:

Uzmanlar, zayıflamak isteyenler için bir de zayıflama kürü önerisinde bulunuyor: ”Zayıflamak isteyenler, yemek yemeden beş dakika önce, bir tutam dereotu yediğiniz takdirde, sizde bir tokluk hissi uyanacaktır. Ve bu tokluk hissi ile az yediğiniz yemekler, sizin kilo almanızın önüne geçecek; aldığınız kiloları da vermenizi sağlayacaktır.”

Açıklamasında, doğanın da istenmeyen şekillerde tahrip olduğunu belirten sağlıklı yaşam uzmanları, ”Doğayı yok eden teknolojidir. Oysa ki Allah doğayı bize bir amaç için vermişti; doğa, nizamın ve dengenin sembolüydü. Teknolojiye karşı çıkan bir insan değilim, ben de bir zamanlar teknolojinin üzerine atlıyordum; ancak günümüzde teknolojiden uzak durur oldum. Bin yılda elde edilen doğayı bir günde yok ediyoruz. Hatta güneş ışınlarını nasıl alacağımızı bile değiştirdik, 5000 çeşit kanserojen madde ile bize ulaşan güneş, geçmişte adını çok nadir duyduğumuz hastalıkların, günümüzde sıklıkla konuşulmasına sebep oluyor…” dedi.

Sağlıklı yaşam uzmanları, kişilerin yanlış eğitildiğini anlatarak, ”ilkokul eğitimi alan çocuklara yontma taş devrini öğretiyorlar. Oysa ki bu çocuklara şifalı bitkiler ve doğa ile ilgili bilgiler verilmeli. Günümüzde üniversite öğrencileri bile bitkileri tanımıyor. Oysa Avrupa’da her çocuk bitkileri tanıyor ve tüm özelliklerini sayabiliyor. Bu nedenle de daha sağlıklılar. Bize kültürümüz unutturuluyor…” diyerek bitkiler ile olan ilişkisinin, herkes üzerinde aynı etkiyi sağlamasına çalıştı.

Sağlıklı yaşam uzmanı isimler, yapmış oldukları bu açıklamalar ile hem zayıflamak isteyenler için bir zayıflama kürü önerisinde bulunmuş oldu; hem de şifalı bitkiler bağlantısını bizlere yeniden hatırlatmış oldu. Bunun yanında, sağlıklı yaşam konusunda da bilgi sahibi olmamız sağlanmış oldu.

Hasta olmamak için sağlıklı yaşamın tercih edilmesi gerektiğini unutmamalı, bir problem varsa dahi önlemini çok küçükken almaya çalışmalıyız. İşte bu nedenle, Avrupa’nın çok az nüfuslu yerlerinde dahi bulunan bitki evlerini ülkemizde de bulabilmeye yönelik isteklerimizi yetkililere sunmalıyız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası