Grip Olmamak İçin Ne Yapmalıyız? Grip Olmamak İçin Ne Yemeliyiz?

Soğuk kış günleri kapıyı çalmadan içeri girdi. Ve ne yazık ki bu durum, grip riskini ani bir şekilde gündeme getirdi. Pek çok kişi grip aşısı olarak grip riskini azaltmayı başardı, ancak bir de grip aşısı vurulmamakta inat edenler var. ”Grip aşısı vurulanlar da grip oluyor” diyen bazı kişiler, sonrasında kutu kutu antibiyotik, ve grip ilacı kullanıyorlar; ve bunların sağlığa ne kadar zararlı olduğunu bilmeyenimiz de yok, antibiyotik kullanımından önce neden şanslarını grip aşısından yana denemiyorlar, nedendir bu inat, oldukça ilginç bir merak konusu…

Bir de henüz grip olmamış olanlar var… Grip olmamak için ne yapmalı, grip olmamak için ne yapmalıyız, grip olmamak için ne yemeliyiz… gibi soruları soranlar için bu yazımızda, grip olmamak için ne yapmalı, grip olmamak için ne yemeliyiz; ve grip olmamak için ne yapmalıyız gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız… O halde hiç zaman kaybetmeden, grip olmamak için tüketilmesi gereken besinlere birlikte bakalım:
Grip olmamak için ne yemeliyiz sorusunun yanıtları arasında her şeyden önce kırmızı etten söz etmemiz gerekmektedir, fakat, kırmızı et tüketimini abartmamanız gerektiğini de bilmelisiniz. Beyaz et; ve balık tüketimine de kesinlikle beslenme listenizde yer vermeniz gerektiğini hatırlamalısınız.
Kuru baklagiller de grip olmamak için ne yapmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan, tüketilmesi gereken besinler arasında yer almaktadırlar, mercimeği, nohutu, kuru fasülye, ya da bulguru örnek olarak verebiliriz. Kış aylarında bolca bulabileceğiniz portakal suyu, limonata; greyfurt suyu gibi içecekler ile birlikte, limon, portakal, mandalina; ve greyfurt tüketimine de ağırlık vermeniz gerekmektedir.
Yeşil salata, grip olmamak için ne yemeliyiz sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır. Nar suyu, üzüm suyu, domates suyu, ve havuç suyu da grip olmamak için ne yapmalıyız sorusunun yanıtları arasında yer alan, ve tüketilmesi gereken besinlerdendir. İçeriğinde C vitamini bulunan meyvelerin, ve de sebzelerin tüketimi de grip olmamak için büyük önem arz etmektedir.
Grip olmamak için ne yapmalı sorusunun yanıtlarından bir diğerinin de, şeker, ve tatlı tüketiminden kaçınmak olduğunu belirtmemiz gerekmektedir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası