Epsom Tuzu Ne İşe Yarar?

Epsom Tuzu Ne İşe Yarar?

İngiliz tuzu olarak da bilinen Epsom tuzunu kaya tuzu ile karıştıranlar bulunmaktadır. Hayır, Epsom tuzu kaya tuzu değildir. Ancak Epsom tuzu kullanımı sağlık için pek çok alanda gerçekleştirilmektedir. İlerleyen bölümlerde sizlere,Epsom tuzu ne işe yarar sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Duş jellerinin de içeriğinde bulunan ve iyileştirici etkisi olan Epsom tuzunu, farklı alanlarda kullanabilir ve faydalarından yararlanabilirsiniz.

Epsom Tuzu Ne İşe Yarar?

■ Epsom tuzu kullanımı ayak bakımında gerçekleştirilmekte, hem ayak kokusunu giderip; hem de varsa ayaklarınızdaki ağrılara iyi gelmektedir. Bu etkilerinden yararlanmak için ayaklarınızı Epsom tozu ile ovmanız gerekmektedir.

■ Eğer hassas cilt tipine sahip değilseniz, vücudunuzun ağrıyan bölgelerini Epsom tuzu ile ovabilirsiniz. Bu yöntem baş ağrısı, sinüzite bağlı ağrı gibi durumlara karşı da etkilidir.

■ Saç bakımında da Epsom tuzu kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle saçların çabuk yağlanması durumunda, şampuanınızın içerisine biraz Epsom tuzu ekleyin ve saçlarınızı bu şampuan ile yıkayın. Ancak eğer Brezilya fönü gibi bir uygulamayı saçlarınız için yaptırmışsanız, şampuanınızın tuzsuz şampuan olması gerekmektedir. Epsom tuzunu bu gibi durumlarda şampuana kesinlikle eklemeyin.

■ İçeriğinde Magnezyum Sülfat bulunduran Epsom tuzu, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını olanaklı hale getirmektedir. Bunun için yapmanız gereken, içeceğiniz suyun içerisine bir miktar Epsom tuzu koymaktan ibarettir. Örneğin bir litreye bir çay kaşığı şeklinde kullanabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.