Enerjik Bir Gün İçin Yapılması Gerekenler

Enerjik Bir Gün İçin Yapılması Gerekenler

Gün içerisinde enerjik bir insan olmak herkesin hayalidir; ve ancak bu şekilde gün güzel geçeceği gibi, yapılan işlerde başarı şansı arttırılabilir. Peki enerjik bir gün için, ve daha önemlisi, enerjik bir yaşam için, güne, belirli şeyleri yaparak başlamanız gerektiğinden haberiniz var mı? Sabah saat 10:00’a kadar, biraz sonra vereceğimiz önerilere uymanız halinde, enerjik bir insan olmak sizin için kaçınılmaz olacak…

Enerjik Bir Yaşam İçin Yapılması Gerekenler

• Güne mutlaka gülümseyerek başlayın. Eğer gülecek bir şey bulamıyorsanız, telefonunuza bir bebek videosu yükleyin, evcil hayvanınızın beğendiğiniz bir halini kaydedin, en sevdiğiniz showmen’den bir kaç şey yükleyin; ve sabahları uyandığınızda bunlardan birini izleyin, ya da sizi güldüren birini arayın… Ama mutlaka gülümseyin. Bu hem sizi, hem de etrafınızdakileri mutlu edecektir.

• Yataktan kalktığınızda yapacağınız ilk iş, esneme hareketleri uygulamak olsun… Bunu gerçekleştirirseniz, hem kan dolaşımınız hızlanır; hem de kaslarınızı harekete geçirmiş olursunuz. Malum, geceleri hareket kabiliyetimiz kısıtlı olduğu için, sabahları yataktan, tutulmuş gibi kalkıyoruz.

• Size, kendinizi en iyi hissettirecek müzikleri her sabah dinleyin. Bu sayede beyninizde, Dopamin hormonu salgılanacak; ve siz böylece kendinizi enerjik bir gün için hazırlamış olacaksınız.

• Rahat bir ortamda, rahat bir pozisyonda, her sabah ortalama 20 dakika meditasyon yapın… Bu sayede, kendinizi daha mutlu; ve enerjik hissedeceğiniz gibi, konsantrasyon konusunda da gün içerisinde daha iyi olacaksınız. Ayrıca, bağışıklık sisteminizi de güçlendirecek olan mediyasyon, hastalanmanızı da önleyecektir.

Nasıl Daha Enerjik Olunur?

• Sabahları, enerjik bir yaşam için, önce hayata, sonra da etrafınızdakilere teşekkür edin. Memnuniyetsiz hallerinizden kurtulur; ve şükran duyguları içerisinde olursanız, kendinizi daha iyi hissetmeniz mümkün olacaktır.

• Sabah saat 10:00 olmadan, gün içinde yapmanız gerekenlerin listesini oluşturun. Öncelikle yapmak zorunda olduklarınız, sonrasında da yapmak istediklerinizi önem sırasına göre listelerseniz, gün içerisinde bir şeyleri unutacağınız psikolojisiyle beyninizi de gereksiz yormamış olursunuz.

• Bulunduğunuz ortamda dağınıklığa neden olacak tüm etkenleri ortadan kaldırın. Odanızdaki giysiler, mutfaktaki bulaşıklar, masanızdaki gereksiz kağıtlar… sizin gözlerinizi; ve beyninizi yoracak etkenler olmaları dolayısı ile, hiç olmamaları daha mantıklıdır.

• Enerjik bir insan olmak, aynı zamanda güzel; ve sağlıklı olabilmek adına, gün içerisinde, ama özellikle de sabah saatlerinde bolca su içmeye dikkat edin.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.