Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Eğer masa başı bir işiniz varsa, ya da yoğun stres altında iseniz; veya soğuk algınlığı, migren… gibi bazı hastalıklarınız varsa… Kısacası, pek çok neden dolayısı ile baş ağrısı yaşıyor olabilirsiniz. Hem de yaşadığınız bu baş ağrısının sıklıkla tekrarladığından şikayetçi iseniz, meraklanmayın, yalnız değilsiniz. Siz, ve sizin gibi pek çok kişi için hazırlamakta olduğumuz yazımız içerisinde, baş ağrısı nasıl geçer; ve baş ağrısını ne keser gibi soruların yanıtlarından söz ederek, baş ağrısını geçirme yollarını sizlere aktarmaya çalışacağız. O halde, gelin hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizi edinmeye başlayalım…

Baş Ağrısını Ne Keser?
Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş ağrısını geçirme yollarından ilki, çok ağır olmamak kaydı ile egzersiz yapmak… Egzersizlerinizi açık havada yaparsanız daha da etkili olacağını görürsünüz. Örneğin, baş ağrısı sorunu yaşadığınızda sahile gidip bir yarım saat orta tempolu yürüyüş yaparsanız, beyninizde başta Endorfin olmak üzere baş ağrısını geçirmeye yönelik önemli hormonlar salgılanır. Bu sayede, baş ağrısının şiddeti azalır, daha kısa zamanda ortadan kalkan baş ağrısının görülme sıklığı da düzenli egzersiz ile azalır.

Başınızın iki yanından omuzlarınıza kadar inen kasların gevşetilmesi de baş ağrısını geçirme yolları arasında önemli bir yer tutmaktadır. Bu kasları gevşetebilmek için ya bu bölgeyi çalıştırmaya yönelik egzersizler yapmalı, ya da bu konuda bilinçli birine bu bölgelere yönelik masaj uygulatabilirsiniz. Özellikle baş ağrısı ensenizden başlayıp kafa tasınızın arka tarafından yukarıya doğru çıkıyorsa, mutlaka bu yöntemi denemeniz önerilmekte.

Dili dışarı çıkartarak bu şekilde yarım dakika kadar beklemek de baş ağrısını geçirme yolları arasında yer alıyor. Kan dolaşımını düzenleyen bu hareket aynı zamanda çene, şakak, ve boyun bölgesinde yer alan kaslarda bulunan gerilimin ortadan kalkmasına yönelik de bir uygulama gerçekleştirdiği için baş ağrısı üzerinde önemli bir etkiye sahip.

Baş Ağrısını Ne Keser? Baş Ağrısı Nasıl Geçer? —>

1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası