Bahar Yorgunluğuna Ne İyi Gelir? Bahar Yorgunluğuna İyi Gelen Yiyecekler

Bu yazımızda sizlere, bahar yorgunluğuna ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan, bahar yorgunluğuna karşı, bahar yorgunluğuna iyi gelen bitkiler, ve bahar yorgunluğuna iyi gelen yiyeceklerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bahar yorgunluğuna karşı, bahar yorgunluğuna ne iyi gelir diyorsanız, zaman kaybetmeden, bahar yorgunluğuna iyi gelen bitkiler, ve bahar yorgunluğuna iyi gelen yiyecekleri anlatmaya başlayalım:

Bahar yorgunluğuna ne iyi gelir diyenler, bahar yorgunluğuna karşı ilk olarak sağlıklı uykuya dikkat etmelidirler. Ve bunun için de, her şeyin öncesinde, akşam yemeğinden 1.5 – 2 saat sonra bir bardak rezene çayının içilmesi önerilmektedir. Yatmadan yarım saat önce ise, bahar yorgunluğuna iyi gelen bitkiler arasında yer alan melisa çayının içilmesi önerilmektedir. Sonrasında uyunan sağlıklı uyku, kişilerin yeni güne daha sağlıklı, ve enerjik başlamalarını olanaklı hale getirecektir.

Sabah uyandığınızda ise, güne sağlıklı bir kahvaltı ile başlamanız önerilmektedir. Bunun için, beyaz peyniri tam buğday içerikli ekmeğin arasına koyup sandviç hazırlayarak tüketebilirsiniz. Bununla birlikte, kavrulmamış badem, süt, ve ananas da farklı bir kahvaltı önerisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bahar yorgunluğuna karşı farklı bir sabah kahvaltısı da hazırlayabilirsiniz, ancak güne enerjik başlamak için, mutlaka gün içerisinde kullanacağınız enerjiyi, sabah kahvaltısı ile depolayın…

Bahar yorgunluğuna ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer şey ise su tüketimidir. Kadın iseniz bir gün içerisinde en az 11 bardak, erkek iseniz 15 bardak su tüketmeniz önerilmektedir. Bahar yorgunluğuna iyi gelen yiyecekler arasında yer alan bir diğer besin de yoğurt… Olabildiğince probiyotik yoğurt tüketmeyi tercih etmelisiniz. İçeriğindeki katkı maddesi ise olabildiğince az olmalıdır. Bu nedenle, ev yoğurtlarını tercih edebilir, ya da alacağınız yoğurtların etiketlerini gözden geçirerek, seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.

Yulafın da, bahar yorgunluğuna iyi gelen bitkiler arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Ananas ise, gün içerisinde mutlaka bir ya da iki dilim tüketilmeli. Hem iltihaplanmayı önleyen, hem de sindirimi kolaylaştıran ananas, antioksidan etki göstermesi ile biliniyor.

Haftada iki sefer kuru baklagil tüketimi bahar yorgunluğuna karşı olumlu etki almanızı sağlarken, bunun yanında, ara öğünlerde kuru erik; ya da hurma tüketmenizin gerekliliğini de belirtmemiz gerekmektedir. Kabak tatlısı, buğday ekmeği, balık gibi besinlerin tüketimi sayesinde de, gün içerisinde gereksinim duyacağınız vitamin, ve mineralleri alabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası