Bacak Krampları Neden Olur? Bacak Krampları Nasıl Önlenir?

Bu yazımızda sizlere bacak krampları ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Bacak krampları neden olur, bacak krampları nasıl geçer; ya da bacak krampları nasıl önlenir gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Ancak öncesinde bacak kramplarının, bacaklarda bulunan kasların istem dışı kasılması; ve kişiye büyük acı vermesi şeklinde gerçekleştiğini belirtmemiz gerekmektedir.

Bacak kramplarının genellikle gençlerde, ve hamile bayanlarda gözlemlendiğini belirtmekle birlikte bacak krampları ile ilgili bir yaş sınırlandırmasının yapılmasının yanlış olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.
Bacak krampları neden olur? Bacak kramplarının nedenleri nelerdir? Bacak krampları neden olur sorusunun yanıtları arasında yer alan bacak kramplarının nedenlerine baktığımızda, bacakların uyuşması, kişinin yaşadığı sinir bozuklukları, kan dolaşımında yaşanan bozulmalar, hormonal düzensizlik, fazla kilo, vücudun susuz kalması, yorucu idmanlar gerçekleştirmek, kas yorgunluğu, gerginlik, kaslarda hassasiyet, bacak ağrısı gibi daha pek çok unsurun, bacak kramplarının nedenleri arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Bacak kramplarının nedenleri arasında alkol tüketiminin, ya da gerektiği kadar fiziksel aktivite gerçekleştirmemenin de yer aldığını belirtmeyi unutmamalıyız.
Bacak krampları nasıl geçer? Diyelim ki bacak kramplarınız başladı. Ağrı, dayanılmayacak kadar şiddetli. bacak kramplarını hafifletmek istiyorsunuz… Bu gibi durumlarda bacak krampları nasıl geçer sorusunun yanıtı olarak, öncelikle bacak kramplarının yönüne göre bacaklarınıza şekil vermeniz gerektiğinden söz etmeliyiz. Daha sonra ise kaslara masaj yapılmalı; ve hareket edilebilecek duruma gelinciğinde ise bir banyo yapılıp, bacak kramplarının olduğu yerlere soğuk su ile kompres uygulanmalı. Daha sonra ise bacak kramplarının gerçekleştiği bölgeler sıcak bir şeylerle sarılmalıdır.
Bacak krampları nasıl önlenir sorusunun yanıtı için kişinin bol su, ve sulu gıdalar tüketmesi, olabildiğince taze sebze; ve meyveler yemesi gerekmektedir. Bacak krampları nasıl önlenir sorusunun yanıtları arasında, bacakları yormayacak ayakkabılar giymek, bacaklara nemlendirici sürmek, ağır işler yapılacağında önceden ısınma hareketleri yapmak gibi unsurlar da yer almaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası