Az Uyumak Kilo Aldırırmı? Az Uyumanın Zararları Nelerdir?

az uyumanın zararlarıBu yazımızda sizlere, az uyumanın zararları ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Az uyumak kilo aldırırmı, az uyumak kilo verdirirmi gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğinizi de belirterek, dilerseniz hiç zaman kaybettirmeden soralım: az uyumanın zararları nelerdir? Az uyumak kilo aldırırmı, az uyumak kilo verdirirmi? İşte bilmeniz gerekenler:

Az uyumanın zararlarına maruz kalmak istemeyen kişilerin, her şeyin öncesinde, gerektiği kadar uyumaları öneriliyor. Her kişinin vücudunun gereksinim duyduğu uyku süresi birbirinden farklıdır. Bu gerek duyulan uyku süresince kişinin uyuması, vücudunun ihtiyaçlarının karşılanması adına büyük önem taşımaktadır.
Az uyumak kilo aldırırmı? Az uyumak kilo verdirirmi? Az uyumak kilo alımına neden olmaktadır. Bu süreç kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte, gün içerisinde 7 ya da 8 saatten az uyuyan kişilerin kilo almaya daha meyilli olduklarını belirtmek yanlış olmayacaktır. Siz günde 6 saat uyuyor olabilirsiniz, ve az uyumanın zararlarına maruz kalmıyor da olabilirsiniz, ancak sizin bünyeniz, bu sürenin yeterli olduğu azınlık içerisinde yer almaktadır. Genel olarak 7 saatten az ya da 8 saatten çok uyunmaması gerekmektedir. Kişiler, sabah güne dinç uyanıyor, ve gün içerisinde uyuma ihtiyacı duymuyorlarsa, yeteri kadar uyku uyumuşlar demektir.
Az uyumanın zararları arasında, şeker hastası olabilme riskinin bulunduğunun da belirtilmesi gerektiğini unutmamalıyız. Az uyuyan kişi çok yemek yediğinden dolayı, az uyumanın zararları arasında şeker hastalığı, ve kilo alımının yer aldığını rahatlıkla belirtebiliriz demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası