Akut Sinüzit Kronik Sinüzit Ve Sinüzitin Belirtileri

Bu yazımızda sizler için sinüzitin belirtileri hakkında bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Her şeyden önce belirtmeliyiz ki, akut sinüzit, ve kronik sinüzit birbirinden farklı olmakla birlikte, kronik sinüzitin belirtileri de akut sinüzitin belirtilerinden farklılık göstermektedir. Peki sinüzitin belirtileri nelerdir? İşte sinüzit belirtileri ile ilgili olarak bilmeniz gerekenler:

Sinüzitin belirtileri nelerdir? Akut sinüzitin belirtileri ile ilgili olarak bilgi vermek istediğimizde, her şeyden önce ağrıdan söz etmemiz gerekmektedir. Ağrı baş ağrısı, göz çevresinde oluşan ağrı; ya da yüz ağrısı olarak kendisini gösterebilmektedir. Akut sinüzitin belirtileri arasında yer alan bir diğer etkinin ise geniz akıntısı olduğunu belirtmeliyiz. Koku alma duyusunda meydana gelen azalma da akut sinüzitin belirtileri arasında yer almaktadır. Akut sinüzitin belirtilerinden bir diğeri ise burun tıkanıklığıdır. Burun akıntısı da akut sinüzitin belirtileri arasında yer almaktadır. Akut sinüzitin belirtileri arasında yer alan diğer unsurlar: burun kanaması, ağız çevresinde ve dişlerde meydana gelen ağrı, ağız kokusu, göz, ve yüzün şişmesidir. Akut sinüzitin belirtileri her zaman için kronik sinüzitin belirtilerinden şiddetlidir.
Kronik sinüzitin belirtileri arasında ise, ağız kokusu, yüzde şişkinlik, geniz akıntısı, öksürük, burun tıkanması gibi unsurlar yer almaktadır. Kronik sinüzitin belirtileri arasında da yer alan ağrılar, akut sinüzitte olduğu kadar şiddetli, ya da sürekli değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası