Ağız Kokusunun Sebepleri Ve Ağız Kokusunun Bitkisel Çözümleri

Ağız Kokusunun Sebepleri Ve Ağız Kokusunun Bitkisel Çözümleri

Bu yazımızda sizlere ilk olarak ağız kokusunun sebeplerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Ağız kokusunun sebepleri ile ilgili bilgilerin edinilmesinin sonrasında ise, ağız kokusunun bitkisel tedavisi, ve ağız kokusunun bitkisel çözümleri ile ilgili bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde hiç zaman kaybetmeden, toplumun %30’unu, özellikle de kadınları sosyal hayatlarında çok olumsuz etkileyen ağız kokusunun sebeplerini gözden geçirmeye başlayalım:

Ağız kokusunun sebepleri arasında ilk olarak geçici ağız kokusundan söz etmemiz gerekmektedir, ve geçici ağız kokusu tüketilen yiyeceklere göre değişiklik göstermektedir. Zaten geçici ağız kokusunun, belirli bir zaman sonrasında kendiliğinden geçtiğini de belirtmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, ağız kokusunun sebepleri arasında bir de kalıcı ağız kokusundan söz etmek gerekmektedir. Kalıcı ağız kokusu için ağız kokusunun sebeplerine bakacak olursak, dil kökünde bir takım bakterilerin birikmesinin, ağız kokusunun sebepleri arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Ağız kokusunun sebepleri arasında yer alan bu unsura neden olan ise, protez kullanımının yanlış seçimi olabileceği gibi, aftler, diş eti iltihapları, ya da çürük dişler olarak sebeplendirilebilmektedir. Ağız kokusunun sebepleri arasında ağız kuruluğunun da yer aldığını belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.

Ağız kokusunun sebepleri arasında, burunda yer alan polip, ya da sinüzitten de söz edilebileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, akciğer enfeksiyonları, bronşit, böbrek yetmezliği, bademcik iltihaplanması, salgılanan tükürük azlığı, ağız ortamında oksijen azalması, metabolik fonksiyonlarda meydana gelen bozulmalar, bir kaç farklı kanser türü, stres, bazı ilaçların kullanımı… gibi pek çok neden de ağız kokusunun sebepleri arasında yer almaktadır.

Ağız kokusunun bitkisel çözümleri, ve ağız kokusunun bitkisel tedavisinde başvurulabilecek olan bazı yöntemleri ise şu şekilde sıralayabiliriz: keklik üzümü, su teresi, nane, maydanoz, rezene çayı, karanfil… gibi bitkilerin kullanımının, ağız kokusunun bitkisel çözümleri arasında, nefesi tazeleyici etki gösterdiğini belirtmemiz gerekmektedir. Ağız kokusunun bitkisel tedavisi için kullanılan bu bitkiler arasında yer alan, ve kullanabildiklerinizi, ağız içerisinde çiğnemeniz önerilmektedir. Ağız kokusunun bitkisel çözümleri arasında yer alan bu bitkilerin kullanımı sırasında, şeker kullanımından faydalanılmaması gerektiğini de belirtmeyi unutmamalıyız.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.