Yaşa Göre Beslenme Programında Hangi Yağları Tüketmeliyiz?

Bu yazımızda sizlere yaşa göre beslenme programından söz ederek, hangi yağları tüketmeliyiz, ve hangi yağları kullanmalıyız sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Hangi yağları tüketmeliyiz, ya da hangi yağları kullanmalıyız diyenler arasında siz de varsanız, hemen, yaşa göre beslenme programından, sorumuzun yanıtlarına ulaşmaya çalışalım:

Yaşa göre beslenme programına bakarak, hangi yağları kullanmalıyız diyenler, özellikle çocuklar, ve gençler için, tereyağı ağırlıklı, hayvansal yağ kullanımından faydalanmalıdırlar. Gelişme çağında olan bir çocuğunuz var ise, aynı şekilde, hayvansal yağlar; ve tereyağından faydalanmanız olanaklı bulunmaktadır. Gelişme çağını tamamlayarak olgun döneme giren kişilerin ise, hayvansal yağ tüketimini olabildiğince az gerçekleştirmeleri, ve bunun yerine bitkisel yağ, ya da sıvıyağ kullanımı gerçekleştirmeleri önerilmektedir.
Hangi yağları kullanmalıyız diyen kişiler, yaşa göre beslenme programının dışında, eğer şişmanlarsa, şeker hastası, damar problemleri ile ilgili hastalıklar; ya da enfarktüs gibi kalp rahatsızlıkları bulunan kişilerin ise, kesinlikle hayvansal yağ tüketimi gerçekleştirmemeleri gerekmektedir. Bu kişiler, ayçiçek yağı; ya da mısırözü gibi yağların kullanımı ile birlikte, zeytinyağı tüketimi de gerçekleştirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası