Yağların İnsan Vücudu İçin Önemi Ve Yağ Tüketiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yazımızda sizlere yağlar hakkında bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Günümüzde obezitenin yaygın olması, ve pek çok insan için de problem yaratması dolayısı ile yağlardan olabildiğince uzak durulmaya çalışılmaktadır. Ancak unutulmaması gereken bir şey vardır ki, yağların insan vücudu için önemi bulunmaktadır. Bu nedenle, yağ tüketimi hakkında olabildiğince doğru bilgilere sahip olunması gerekmektedir.

Yağların insan vücudu için önemi o kadar fazladır ki, yağ tüketiminin gerçekleştirilmemesi de yağ tüketiminin gerçekleştirilmesi kadar zararlı olabilmektedir. Yağ tüketiminin doğru şekilde gerçekleştirilmesi, ve yağların vücut tarafından gerektiği şekilde yakılmasının yağ tüketiminde esas olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Yağ tüketiminde özellikle dikkat edilmesi gereken şey, yağların olabildiğince bitkisel olmasının gerekliliğidir.
Yağların insan vücudu için öneminden söz ederken, yağ tüketiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer noktanın da, yağların yanmadan tüketilmesi gerektiği noktası olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Yağların bizim için gerekli olanlarını temin edebileceğimiz besinler: yumurta sarısı, fındık, fıstık, bitkisel yağlar, margarin, sade süt; ve süt kaymağı, tereyağı, peynir, yağlı et, yemeklik yağ… Ancak yeniden belirtmemiz gerekmektedir ki, bu besinler içerisinde tercih edilmesi gerekenler, özellikle bitkisel olanlardır.
Vücudumuzun ihtiyacı olan enerjinin 1/4’lük kısmının yağlardan sağlandığı unutulmaması gereken bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası