Tatlı Krizi Nasıl Geçer? Tatlı Krizi Nasıl Önlenir?

tatlı krizi nasıl geçerBu yazımızda sizlere, özellikle de sık sık tatlı krizi problemi yaşayanlara, tatlı krizi nasıl önlenir, tatlı krizi nasıl aşılır, tatlı krizi nasıl geçer, tatlı krizi nasıl bastırılır… şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de tatlı krizi ile başınız sık sık derde giriyorsa, hiç zaman kaybetmeden soralım: tatlı krizi nasıl geçer? Tatlı krizi nasıl önlenir? Tatlı krizi nasıl bastırılır? Tatlı krizi nasıl aşılır? sorularına yanıtlar bulmaya çalışalım:

Her şeyin öncesinde, tatlı krizi ile başa çıkmak durumunda kalanlara şunu belirtmemiz gerekiyor ki: tatlı krizi ile karşı karşıya kalan bir kişi, mutlaka tatlı tüketimi gerçekleştiriyor. Tüketilen tatlının olabildiğince az olması, bu noktada önem kazanıyor. Örneğin kendinize bir ölçü belirleyin, ve tatlı krizi nasıl aşılır sorusunun yanıtı için günlük o ölçüyü aşmamaya özen gösterin.
Tatlı krizi nasıl geçer? Tatlı krizi ile sürekli olarak başa çıkmak durumunda olanlar bilirler, mutlaka ki bir şekerli besin tüketiminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Şekerli besinleri farklı şeylerle karıştırırsanız, alacağınız kalorinin daha az olabileceğini de belirtmeyi unutmayalım: şekerli leblebi, muzlu çikolata… gibi farklı alternatifler ile, tatlı krizini rahat bir şekilde çözebileceğinizi unutmamalısınız.
Tatlı krizi nasıl bastırılır? Bunun için şekersiz sakızdan destek alabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. İçerisinde şeker aroması bulunan; fakat şeker olmayan sakızlar, tatlı krizinin bastırılmasına önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.
Tatlı krizi nasıl geçer? Kuru meyveler bu anlamda size önemli ölçüde destek sağlayacaktır. Kuru meyvelerin içeriğinde bulunan şeker tatlı krizini giderirken, gün içerisinde alınması muhtemel fazla kalorilerin alınmasının da önüne geçmektedir.
Tatlı krizinin giderilmesi adına yapılabilecek diğer bir şey de, bu gibi zamanlarda tüketilmesi gereken tatlıların niteliğine dikkat etmektir. Sütlü, ya da meyveli tatlılar, tatlı krizi için en ideal yiyecekler arasında yer almaktadır. Vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin; ve mineralleri de bu sayede, tatlı krizini bastırırken edinmiş olursunuz.
Tatlı krizi nasıl geçer diyen kişiler arasında yer alıyorsanız, günde en az altı öğün beslenmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Üç saatten uzun süreli aralıklarla beslenmenizin tatlı krizine neden olması dolayısı ile, bu durumu ortadan kaldırmanın sizin elinizde olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Eğer durumunuz yemek yemeye müsait değilse dahi yanınızda badem, ceviz, fındık gibi besinleri taşımaya özen göstermenizi öneriyoruz.
Tatlı krizi nasıl önlenir? Tatlı krizinin nedenlerini bilirseniz, tatlı krizini önleyebilmeniz daha kolay olabilir ki her zaman tatlı krizini, emek yiyerek ya da bir şeyler bulmaya çalışarak çözemezsiniz, en azından böyle bir çözüm yönteminin kalıcı olmayacağını bilmeniz gerekiyor. Bu nedenle, tatlı krizinin nedenlerini bulmalı, ve bu nedenleri ortadan kaldırmaya çalışmalısınız. Tatlı krizi ile başa çıkmanın yollarını bulduğunuzda ise, kendinizi, en sevdiğiniz giysiyi almak, ya da filme gitmek ile, belirli zaman aralıklarında ödüllendirebileceğinizi unutmamalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası