Tarçınlı Bal Neye İyi Gelir?

Tarçınlı Bal Neye İyi Gelir?

Tarçınlı bal çok eski çağlardan bu yana Yunan’lılar tarafından tıp alanında, tedavi amaçlı kullanılmış olup, aslında hem balın; hem de tarçının kendi başına mucizevi etkileri hepimiz tarafından bilinmektedir. Pek çok doktor dahi tarçınlı balın günde bir kaşık, sağlık adına tüketilmesi gerektiği önerisinde bulunmaktadır. Bununla birlikte, her karışımda olduğu gibi, sağlık açısından tüketilecek olan her karışım, bitkisel dahi olsa doktora danışılmalıdır. Çünkü herkesin hastalığı ve vücut yapısı birbirinden farklıdır. Peki tarçınlı bal neye iyi gelir? Şimdi sizlere tarçınlı bal faydaları hakkında bilgilerden söz edeceğiz.

Tarçınlı Bal Neye İyi Gelir?

■ Tarçınlı balın içeriğinde pek çok mineral ve yüksek miktarda Demir bulunmaktadır. Bu, tarçınlı bal faydaları arasında bağışıklık sistemini güçlendirme etkisinden söz etmemizi gerekli kılar. Doğal bir antibiyotik olan tarçınlı bal vücudu bakteri ve virüslerden koruyarak, hastalık riskini en aza indirir.

■ İdrar yollarında varsa enfeksiyonu tedavi eder. Mikropları öldürür.

■ Mide gazlarını giderir. Sindirim sistemine olan faydaları sadece bununla sınırlı değildir. Asit oluşumunu engeller ve bununla birlikte, en ağır yemeklerden sonra tüketildiğinde dahi sindirimi kolaylaştıran etki gösterir.

■ Erkeklerdeki kalitesiz spermlerin daha kaliteli hale gelmesine katkıda bulunur ve beden gücünü arttırıcı etki gösterir. Dolayısı ile bebek sahibi olmak istiyorsanız, her gece yatmadan önce iki kaşık balın içerisine eklediğiniz tarçını tüketmeniz önerilir.T

arçının kan şekerini dengeleme özelliği bulunur. Ancak balın da kan şekerini yükseltme etkisi, içeriğindeki şekerden gelir. Her ne kadar doğal şeker olsa da… Tabi ki doğal, organik bal bulabilirseniz… Tarçınlı bal karışımını tüketmeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.