Şubat Mart Nisan İçin Bu Aylarda Hangi Balıklar Yenir?

Bu yazımızda sizlere, bu ayda hangi balık yenir; ve bu aylarda hangi balık yenir sorularının yanıtlarından, Şubat, Mart; ve Nisan ayları için söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Bu ayda hangi balık yenir; ya da bu aylarda hangi balıklar yenir diyenler arasında yer alıyor, ve mevsimine göre balık tüketimi gerçekleştirmek istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Bu ayda hangi balık yenir diyenler Şubat ayında, kefal; ve levrek tüketimini gerçekleştirebilirler. Şubat ayının balıklar için yumurta ayı olduklarını belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle yenilmemeleri gerekmektedir. Kefal de yumurta döneminde olan bir balık olmasına karşın Şubat ayında tüketilebilmektedir. Levrek Şubat ayında yağlı olmakla birlikte tüketilebilir, bir de Şubat ayında tüketilebilecek diğer bir balığın gelincik olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Bu aylarda hangi balıklar yenir diyenler için Mart ayına göz atacak olursak, kefal, barbunya, iskoppit, karagöz, mercan gibi balıkların Mart ayında tüketilebileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Mart ayında da yumurtalı olan kefal balığı aynı zamanda da yağlı dönemindedir. Izgara olarak tüketilebilir. Barbunyanın ise tavasının yapılması önerilmektedir. Diğer yenilebilecek balıkların Mart ayında haşlama şeklinde tüketilmesi önerilmektedir.
Nisan ayı için bu aylarda hangi balıklar yenir sorusunun yanıtlarına baktığımızda ise, haşlama yapmak kaydı ile tüm balıkların iyi olacağını söylememiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası